Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Viti i Ri 2020   ne  Dubrovnik  , 3 dite  99 €  ,  01  Janar 2020

Viti i Ri ne Dubrovnik 3 Dite €99

Dubrovnik - Budva - Kotorr

 

► 1-3 Janar


Programi:

 

► Dita e pare : Tirane - Budva - Dubrovnik

 

Nisja ne oren 09:00 te mengjesit. . Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar  mengjesin. I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te shikoni Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten te behen pjese e pasurive historike te UNESCO-s. ( Kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem). Me pas drejtohemi drejt qytetit te Dubrovnikut. Akomodimi  ne hotel. 

Darka ne hotel dhe me pas kalojm  mbremjen ne atmosferen festive  brenda qytetit te vjeter  te Dubrovnikut .

 

► Dita e dyte: Dubrovnik

 

Pas mengjesit ne hotel nisemi viziten ne qytetin e vjeter te DUBROVNIKUT.Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s . Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican . Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio ,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja  kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete  nje eksperience e bukur per viziten tuaj) , Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit , Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pasdite kohe e lire per Shopping. Darka dhe Akomodimi ne hotel.

 

► Dita e trete:Dubrovnik - Kotorr - Tirane

 

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Kotorrit. Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.  Aty  do kemi mundesite  shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si  edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes.  Me pas nisemi per ne  Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

 

Fundi i sherbimit tone .


€99

Ne cmim perfshihet

*UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOMJET KOMOD

*AKOMODIM NË HOTEL ADRIA 4* NE DUBROVNIK

*MENGJESI + DARKA

*PERDORIMI I PISHINES DIMERORE

*SHOQERUES SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

Ne cmim nuk perfshihet

*SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM

*TAKSA LOKALE 1.5 EURO PER PERSON NE NATE

*ASGJE QE NUK ESHTE PERMENDUR NE PROGRAM

Shenim

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS;

• 3- 11.99 VJEC PERFITON 30 % ZBRITJE

• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.

 

SHENIM

 

► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra .

► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.

► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE

► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.

► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

.

.
viti i ri 2020   dubrovnik
 
 
Çmimet e dhomave
 » DubrovnikViti i Ri 2020
nga 01/01/2020 në 03/01/2020
 Tarifa
 Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
                             .
 € 99.00
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
                             .
           .
.
dubrovnik
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+ Kontrate

.