Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Viti i Ri    ne  Dubrovnik , 2  nete  nga   195€ 

VITI I RI NE DUBROVNIK 

– Hotel ADRIA 4⭐ 

 

Përshkrim 

 

VIZITOJME

�Dubrovnik

�Cavtat

�Budva

�Kotor


�Nisje 31 Dhjetor — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 195€  

(Mbremja Gala me 31 Dhjetor) 

 

Darka Gala  dhe Festa e Vitit te Ri ne Restorant

buze detit ne Dubrovnikun e vjeter 

 

DITA PARE (31 DHJETOR – VITI I RI) – DUBROVNIK

 

-Nisja nga Tirana ne oren 7:00

*Ndalesa e pare do behet ne Muriqan  ku do te kryhen  procedurat e kalimit te kufirit. Me pas vazhdojme rrugen drejt qyteteve te Barit, Petrovacit dhe Shen Stefanit ku do kemi mundesi per nje pushim te shkurter per fotografi.

*Vazhdimi udhetimit per ne kufirin Kroat, ku te lundrojme me traget gjirin e Kotorit per te vazhduar me pas drejt Hercegnove. Pas procedurave te kufirit Kroat, nisemi per te vizituar qytetin e Cavtatit.

Aty do te keni mundesi te shijoni bukurite ne brigjet e shetitores kryesore te ketij qyteti, ne te cilen gjenden shume lokale dhe dyqane me Souvenire.

Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Cavtat.

Pas vizites Cavtat pak km me tutje ndodhet qyteti i bukur i Dubrovnikut.

Akomodimi ne hotel Adria 4 Yje ne Dubrovnik. Pasdite kohe e lire per pushuar ne qendren spa te hotelit ose te vizituar gjirin e Lapadit.

*DARKA  FESTIVE E VITIT TE RI ME MENU TE BOLLSHME BUFE. MUZIKE  SHQIP ME DJ  DO JU SHOQEROJNE NGA ORA 19:00 – DERI NE MESNATE, SEPSE VITIN E RI DO E FESTOJME NE NJE DARKE GALA MADHESHTORE.

*Pas mesnate, mbaron darka Gala por jo festa. Ne Dubrovnik ajo vazhdon ne qytetin e vjeter, ka hapa larg restorantit ku festuam ju ftojme te vizitoni qytetin e vjeter te Dubrovnikut ku sheshi Stradun shnderrohet ne nje koncert festiv. Fillon gjithcka fshiksezjarret dhe me koncertet qe zgjasin festen deri ne oret e para te mengjesit.

 

DITA DYTE (1 JANAR) – DUBROVNIK

 

*Pas mengjes te vonshem ne hotel dhe pasi kemi pushuar nga festa, fillojme vizitat ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut.

*Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.

Vizita perfshin:

Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.

*Pas vizites se Dubrovnikut kthimi ne hotel

*Pasditja e lire ku mund te relaksoheni duke shfrytezuar spa e hotelit.

Darka (buffe) ne restorantin e hotelit.

 

DITA TRETE (2 JANAR) – KOTOR – BUDVA

 

*Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Malit te Zi

*Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.  Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes.

*Pas vizites ne Kotor i drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi), ku do te vizitojme Kalane e Qytetit te Vjeter  (e cila pritet te behet pjese e trashgimise kulturore – historike te UNESCO-s.) dhe portin e jatheve. Ne Budva do te kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative. (Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem).

*Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

*Kthimi ne Tirane ne darke.

 

Në çmim përfshihet

 

1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje me autobuz / minibus turistik

2) Akomodimi ne Hotel Adria 4 Yje ne Dubrovnik per 2 nete

3) Mengjesi dhe Darka ne restorantin hotelit

4) Darka Gala e Vitit te Ri, me 31 dhjetor me DJ dhe muzike shqiptare ne restorant buze detit ne Dubrovnikun e vjeter

5) Perdorimi i pishines dimerore ne hotel Adria

6) Guida (shoqeruesi) gjate udhetimit

.

Në çmim nuk përfshihet

 

1) Taksa per person 1,3 € per nate

2) Drekat gjate udhetimit

3) Taksa e hyrjes ne Dubrovnikun e vjeter (2,5€)

4) Biletat e hyrjes ne Muze, Akuarium, Kisha.

Shenim:

 

Duhet të dini se:

 

Nisja do të bëhet si më poshtë:

➤ TIRANË: Ora 6:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)

——————————————————

POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT

➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë 155€

——————————————————

DOGANA

➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj

➤ Hyrja në shtetin e Kroacisë do mund të realizohet vetëm me pashaportë dhe duke pasur njërin prej 3 dokumentave më poshtë

1) Ose dokument vërtetimi që keni bërë vaksinën anticovid

2) Ose testin e shpejte (Rapid Test) deri në 48 orë përpara ditës së hyrjes në kufi

3) Ose testin PCR deri në 72 orë përpara ditës së hyrjes në kufi

——————————————————

INFORMACIONE

► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar

►  Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 20€ mbi çmimin për person

► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.

► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

——————————————————

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :

1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.

2-Dokumentin qe keni kaluar Covid.

3-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.

4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

.

.

viti i ri ne dubrovnik
Çmimet e dhomave
                                                           » Viti i Ri 2 Netë
                                              nga 31/12/2019 në 02/01/2020                                                          .Tarifa
Sheraton 5* Dhomë Standart (Max: 3 Rritur )                                                                              € 199.00

   

                                                          » Viti i Ri 3 Netë.
                                             nga 01/01/2019 në 03/01/2020                                                           Tarifa  
                                             nga 02/01/2020 ne  04/01/2020
Sheraton 5* Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)                                                                              € 109.00


Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
.

,