Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

  Kororr  dhe   Dubrovnik -  2  dite

Kujdes:
=======

Per levizjen ne  zonen  jo shengen  qytetareve  Shqiptar u neviojitet passaporte   biometrike me date  skadence mbi 6 ( gjashte  ) muaj dhe  3 (tre ) muaj ne  Shengen.Per  cdo problem ne  dokumentacionin e  udhetimit  agjencia nuk mban pergjegjesi .Pergjegjesia  eshte e pasagjerit per  vlevshmerine e dokumentave te udhetimit .

DUBROVNIK - KOTOR

 • *Hotel Adria 4* Dubrovnik €75 ( ME PISHINE ) HB 
 • *Hotel Lero 4*, Ne qender te Dubrovnikut €75 HB 

 • ►  21, 28 JANAR  
  ► 4, 11, 18, 25 SHKURT
Program
 • DITA E PARE

  ► Nisja nga Tirana në orën 05:00.

  ► Nisja nga Durresi në orën 04:15. (5 EURO/personi pagese extra)

   

  ►(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

  Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin. Nisemi drejt Kotorrit. Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.  Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes. Me pas drejtohemi drejt qytetit te Dubrovnikut. Akomodimi ne hotel. Darka ne hotel.

 • DITA E DYTE

  Pas mengjesit ne hotel nisemi viziten ne qytetin e vjeter te DUBROVNIKUT.Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pas vizitave ne qytetin e Dubrovnikut nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

  Fundi i sherbimit tone .

 • SHENIM

  1. Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Kroacise, duhet të posedoni:

   Pasaporte Biometrike e cila duhet te kete vlefshmeri 3 muaj nga momenti i daljes nga Kroacia.

    

   POLITIKAT E FEMIJEVE:
   • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
   • 3-11.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50% ZBRITJE
   • MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR


  2. SHENIM

   ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA .
   ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR, DHE ANASJELLTAS.
   ► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE
   ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
   ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
   ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
   ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
   ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

   ► CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

   ►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
    
   ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included
 • Akomodimi në hotel me 4*
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Perdorimi i pishines dimerore per hotel Adria
Not included
 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Taksa e qytetit 1.90 EURO/person për natë
 • Dreka
 • Taksa e qytetit të Kotorrit 1 EUR/person
.
.
 kotorr  & Dubrovnik
.
.
 Çmimet e dhomave
Kotorr - Dubrovnik ,
2 dite
 Tarifa
Hotel Adria Dubrovnik  (HB)
Hotel Lero 4*, Ne qender te Dubrovnikut (HB)
  ► 21, 28 JANAR  
► 4, 11, 18, 25 SHKURT
€ 75.00
€ 75.00
  Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.

.

.