Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Viti i Ri 2020  ne Dubai , 8  dite  1099  euro

Emiratet Arabe

GRUPI I

Dita e Parë 26 Dhjetor 2019: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi direkt Shkup - Dubai. Nisja nga Shkupi në orën 13.25. Mbrritja në Dubai në orën 21.25. Transferimi në Hotel në Dubai. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Dytë 27 Dhjetor 2019: Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait.
(Opsionale), Shëtitje në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo shëtitje do tju japi mundesinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.


Dita e Tretë 28 Dhjetor 2019: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Ngjitje në Kullën Burj Khalifa, Kulla më e lartë në botë me 160 kate. (Opsionale) Mbasdreke nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Shëtitje me gamile, Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt 29 Dhjetor 2019: Mëngjesi në Hotel. Shëtitje në Abu Dhabi. Abu Dhabi, Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Vizitë e xhamisë Sheikh Zayed, kryevepër e arkitekturës, Pallati i Emirateve, Heritage Village, Marina Mall, Ishulli Saadyat, Ishulli Yas ku ndodhet kompleksi Ferrari World dhe pista e garave të Formula 1 Abu Dhabi Grand Prix. Kthimi në Dubai dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Pestë 30 Dhjetor 2019: Mëngjesi në Hotel. 
(Opsionale) Parku Ujor Aquaventure, me rrëshqitësen e famshme që kalon nën ujë dhe lojra të tjera ujore.
Fjetje në Hotel.


Dita e Gjashtë 31 Dhjetor 2019: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale) Darkë Speciale e Vitit të Ri, me disa Opsione, me Pije të përfshira dhe Muzikë.
Fjetje në Hotel.


Dita e Shtatë 1 Janar 2020: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale) Shfaqje me Delfinë dhe Foka në Dolphinarium.
(Opsionale) Bilete hyrje për tek Dubai Frame (nga Anglishtja Korniza e Dubait) Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.
Fjetje në Hotel.


Dita e Tetë, 2 Janar 2020: Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai - Shkup. Nisja nga Dubai në orën 9.25. Mbrritja në Shkup në orën 12.25. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë.

 =========================================

GRUPI II

Dita e Parë 30 Dhjetor 2019: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi direkt Shkup - Dubai. Nisja nga Shkupi në orën 13.25. Mbrritja në Dubai në orën 21.25. Transferimi në Hotel në Dubai. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Dytë 31 Dhjetor 2019: Mengjesi në Hotel. Kohe e lire per shopping dhe plazh.(Opsionale) Darkë Speciale e Vitit të Ri, me disa Opsione, me Pije të përfshira dhe Muzikë.
Fjetje në Hotel.


Dita e Tretë 1 Janar 2020: Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait.

(Opsionale), Shëtitje në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo shëtitje do tju japi mundesinë të magjepseni me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.

Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt 2 Janar 2020: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Ngjitje në Kullën Burj Khalifa, Kulla më e lartë në botë me 160 kate.
(Opsionale) Mbasdreke nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Shëtitje me gamile, Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale. Fjetje në Hotel.


Dita e Pestë 3 Janar 2020: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale) Parku Ujor Aquaventure, me rrëshqitësen e famshme që kalon nën ujë dhe lojra të tjera ujore. Fjetje në Hotel.


Dita e Gjashtë 4 Janar 2020: Mëngjesi në Hotel. Shëtitje në Abu Dhabi. Abu Dhabi, Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Vizitë e xhamisë Sheikh Zayed, kryevepër e arkitekturës, Pallati i Emirateve, Heritage Village, Marina Mall, Ishulli Saadyat, Ishulli Yas ku ndodhet kompleksi Ferrari World dhe pista e garave të Formula 1 Abu Dhabi Grand Prix. Kthimi në Dubai dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Shtatë 5 Janar 2020: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale) Shfaqje me Delfinë dhe Foka në Dolphinarium.
(Opsionale) Bilete hyrje për tek Dubai Frame (nga Anglishtja Korniza e Dubait) Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli. Fjetje në Hotel.


Dita e Tetë. 6 Janar 2020: Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai - Shkup. Nisja nga Dubai në orën 9.25. Mbrritja në Shkup në orën 12.25. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë.


Hoteli ku do te akomodohen te dy grupet.

Park Inn Motor City by Radisson 4*  Motor City, Dubai - https://bit.ly/2Nwz8q8


Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
• Transferimi Vajtje Ardhje me autobuz nga Tirana në Aeroportin e Shkupit
• Bileta e Avionit për Fluturim Direkt Shkup - Dubai - Shkup.
• Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas.
• Akomodimi në Hotel me 4* në Dubai.
• Mëngjeset në Hotel.
• Shëtitjet me Autobuz sipas Programit.
• Guida vendase në disa Shëtitje.
• Shoqërues në Shqip përgjatë gjithë udhëtimit

Në pagesë nuk përfshihen:
• Tarifa e vizës së hyrjes në Dubai.
• Të gjithë Ekskursionet "Opsionale".
• Darka Speciale e Vitit të Ri.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesë për Vizë Hyrje - €79
2. Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë - €42
3. Ngjitje në Observatorin e Burj Khalifa me transfertë - €60
4. Jeep Safari në Shkretëtirë me Darkë Bufe të përfshirë me transfertë - €69
5. Hyrje Ditore në Parkun Ujor Aquaventure me transfertë - €89
6. Shfaqje me Delfina dhe Foka në Delphinarium Dubai pa transferte - €49
7. Vizita ne Dubai Frame (kornizen e Dubait) me transferte - €47
8. Darkat Gala për Natën e Vitit të ri:
.
.
Viti i  Ri ne  Dubai   8   dite
 
 
Çmimet e dhomave
 » Viti i Ri 2020
nga 26/12/2019 në 02/01/2020
 Tarifa
Hotel  4* Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
     .
 € 1099
 Çmimet e dhomave
 » Viti i Ri 2020
nga 30/12/2019 në 06/01/2020
 
 Hotel  4* Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
 
 € 1099
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
.
 
 
Dubai
 

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+ Kontrate