Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Cronwell Resort Sermilia 5* -  Halkidiki (M)

Cronwell Resort Sermilia 5*-  Halkidiki (M)

 

Cronwell Resort Sermilia është e vendosur në bregdetin e mrekullueshëm të Egjeut, në një vend piktoresk të quajtur Psakoudia që ndodhet në rrethin e dytë të gadishullit të Halkidhikisë – Sinthonia. Largësia ndërmjet hotelit dhe aeroportit ndërkombëtar “Macedonia “ Selanik ështe vetëm 75 km larg.

Cronwell Resort Sermilia ka dy restorante (njëri është me pamje nga deti ), disa bare, qëndra e spa-së me xhakuzi, një pishine e jashtme,librari e pasur etj.

Kompleksi i hotelit ka rreth 102 dhoma të rehatshme, moderne dhe të rikonstruktuara.


Hoteli ofron për të gjithë pushuesit:

Wi-fi falas,

mëngjesin dhe darkën,

pishine e jashtme,

Spa dhe xhakuzi,

restorant kryesor dhe restorant në tarrace,

librari,

plazh me rërë,

 ambjent për fëmijët,

animacione për të rritur dhe fëmije ,

aktivitete sportive ( programet e animacionit, pishinat, udhëtimet me anije, tenis, volejboll në plazh etj.


Baret dhe Restorantet:

Restoranti kryesor:  shërben mëngjes, drekë dhe darkë.

Bar-restorant Roof garden -  jep  kënaqësi për të shijuar pamjen panoramike të detit dhe zonës përreth.

Shërbehet kryesisht ushqim tradicional dhe pije tradicionale. Lobi bar -shërben pije alkolike, lëngje frutash, caj, kafe dhe ëmbëlsira. Bari në pishinë: Shërben pije të ngrohta,të freskëta, të buta dhe të forta për gjithë pushuesit duke shijuar pamjen panoramike të detit dhe pishinës.

 

Shërbimet:

Vakte dhe ushqime të ofruara:

·         Mëngjes dhe darkë e përfshirë

 

Plazhe:

·         Plazh ranor

·         Plazh Privat

 

Distancat nga:

·         Aeroporti: 75 km

 

Aktivitetet:

·         Zhytje

·         Ski në uji.

·         Ekskursione të organizuara

·         Lundrime

·         Varkë Kajak me qera

·         Facilitetet që ofron

·         Pishinë e jashtme

·         Sauna

·         Sallë interneti

·         Restorant

·         Dhoma pa duhan

·         Pastrim kimik

·         Bar

·         Salle televizori

·         Numri i sallave të takimit: 1

·         Qender trajtimi & SPA

·         Sherbim dhome 24 orë

·         Shezlonge dhe çadra në pishinë,plazh

·         Bar në pishinë

·         Parking pa pagesë

·         Wi-Fi falas

·         Kënd lojrash për femijë

·         Amfiteater

 

Dhomat janë të pajisura me:

·         TV

·         Telefon

·         Kasafortë

·         Ajër i kondicionuar

·         Minibar

·         Tharëse flokësh

·         Tualet

·         Wi-Fi falas

 

Kujdes:

Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi. 

Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 

Taksat janë: 

• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë

• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë

• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë

• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë


Hoteli ne Harte

Cronwell Resort sermilia
.

Cronwell Resort Sermilia-eHalkidiki (M)

 

LISTA E ÇMIMEVE

 

Çmimet e dhomave

» Dhomë standarte (Max: 3 Rritur ose 2 Rritur + 2 fëmijë)  Tarifa

nga 27/04/2018 në 25/05/2018

€ 121.90

nga 26/05/2018 në 06/06/2018

€ 148.35

nga 07/06/2018 në 01/07/2018

€ 184.00

nga 02/07/2018 në 25/07/2018

€ 216.20

nga 26/07/2018 në 27/08/2018

€ 251.85

nga 28/08/2018 në 14/09/2018

€ 205.85

nga 15/09/2018 në 26/09/2018

€ 184.00


» Dhomë standarte Pamje nga Deti (Max: 3 Rritur ose 2 Rritur + 2 fëmijë)  Tarifa

nga 27/04/2018 në 25/05/2018

€ 140.30

nga 26/05/2018 në 06/06/2018

€ 170.20

nga 07/06/2018 në 01/07/2018

€ 211.60

nga 02/07/2018 në 25/07/2018

€ 248.40

nga 26/07/2018 në 27/08/2018

€ 289.80

nga 28/08/2018 në 14/09/2018

€ 236.90

nga 15/09/2018 në 26/09/2018

€ 211.60

 

Çmimet për dhomë, akomodimi gjysëm pensioni