Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

 Plazh ne MALIN E ZI (All Inclusive) – Carine Hotel PARK 4* - 6 Ditë (5 Netë)    (V)

PLAZH NË MALIN E ZI 
– Hotel CARINE HOTEL PARK  4*  BJELA – 6 Ditë (5 Netë)  Allinclusive
6 Dite Plazh në Carine Hotel PARK 4 Yje (ish Iberostar), buze plazhit

Ekskursione të ndryshme cdo ditë për të vizituar si:
** Kotor
** Porto Montenegro
** Dubrovnik
** Lundrim me Traget


MUAJI QERSHOR
Nisje 5 Qershor — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi  495 €
Nisje 7 Qershor — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi  495 €
Nisje 12 Qershor — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 495 €
Nisje 14 Qershor — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi  495 €
Nisje 19 Qershor — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 545 €
Nisje 21 Qershor — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 545 €
Nisje 26 Qershor — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 545 €
Nisje 28 Qershor — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 545 €

MUAJI KORRIK
Nisje 3 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 545 €
Nisje 5 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 545 €
Nisje 10 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €
Nisje 12 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €
Nisje 17 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €
Nisje 19 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €
Nisje 24 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €
Nisje 26 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €
Nisje 31 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €

MUAJI GUSHT
Nisje 2 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €
Nisje 7 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €
Nisje 9 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €
Nisje 14 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 595 €
Nisje 16 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi  595 €
Nisje 21 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi  595 €
Nisje 23 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi  595 €
Nisje 28 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi  495 €
Nisje 30 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi  495 €

MUAJI SHTATOR
Nisje 4 Shtator — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 495 €
Nisje 6 Shtator — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 495 €


PROGRAMI I DETAJUAR

Tur dhe Plazh ne Rivieren Malazeze


DITA 1:

*Nisja nga Tirana ne oren 6:00.
-Nisja nga Durresi ne oren 5:00.
-Nisja nga Shkodra ne oren 7:30
ne drejtim te Malit te Zi duke kaluar nga pika kufitare e Muriqanit.
*Ndalese per kafen e mengjesit pak km pasi te kalojme doganen dhe me pas vazhdimi i udhetimit per ne Bijela, ne qytezen e bukur bregdetare te Malit te Zi. Me traget do te kalojme gjirin e Kotorit, lundrim i cili zgjat vetem 4 minuta. Sapo te zbresim nga trageti, arrijme ne Bijela dhe akomodimi ne hotel Carine Park 4 Yje , buze plazhit.
*Kohe e lire per te shijuar facilitetet e hotelit dhe sherbimin All Inclusive (ushqim, pije pa limit, pishina dimerore, palester, pishine e jashtme, plazh).
Ne mbremje mund te shetisni pergjate bulevardit buze detit te Bijeles.

 

DITA 2:

Kohë e lirë për plazh dhe argëtim në ambjentet e resortit në shërbimin All Inclusive.


.DITA 3:

Kohë e lirë për plazh dhe argëtim në ambjentet e resortit në shërbimin All Inclusive.

*OPSIONALE: Ekskursion në Dubrovnik  ( Cmimi për person 30€ transferta + guida).
Pas konsumit te drekes rreth ores 15:00 ne shoqerine  e guides nisemi nga hotelit drejt Dubrovnikut (90 min larg)
Ne shoqerine e guides do te viziojme qytetin e mrekullueshem te Dubrovnikut, i cili cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza (emri i vjeter i Dubrovnikut) ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
*Kthimi ne hotel ne mbremje, kohe e lire per te shijuar sherbimin All Inclusive ne hotel.

 

DITA 4:

Kohe e lire per plazh ne ambjentet e resortit në shërbimin All Inclusive.

*OPSIONALE: Ekskursion ne Kotor – Porto Montenegro (Cmimi person 20€ transferta me autobuz + guida)
Pas konsumit te drekes rreth ores 15:00 nisemi per te vizituar qytetin e Kotorit. Ne shoqerine e guides vizitojme kalane trekendore te Kotorit, duke pershkruar qytetin e vjeter. Do te shikojme shtepi te ndryshme ne brendesi te kalase me stema familjesh feduale te gdhendura ne portat e shtepive dhe katedralen e bukur te Kotorit.  Shetijta ne qytetin e vjeter mund te vazhdoje duke ecur mbi muret e kalase ose duke u ngjitur ne shtegun e vjeter qe te drejton ne majen e Kalase ku ndodhet citadela, pallati mbreteror i sundueseve te Kotorit (ku nder to permendin edhe mbretereshen Teuta). Pas vizites ne Kotor udhetojme drejt Porto Montenegro. Vizite e portit me luksoz ne Malin e Zi dhe te jahteve te shumta te ankoruara.
*Kthimi ne hotel ne mbremje, kohe e lire per te shijuar sherbimin All Inclusive ne hotel.

 

DITA 5:

Kohe e lire per plazh dhe argetim ne ambjentet e resortit ne sherbimin All Inclusive.

 

DITA 6:

Kohe e lire per plazh deri ne oren 14:00.
Largimi nga hotelit dhe nisja drejt Shqiperise, mberritja ne mbremje.


Në çmim përfshihet

1) Akomodimi për 5 netë në Hotel Carine Park 4 Yje, buzë plazhit, ne Bijela
2) Shërbimi All Inclusive në hotel (mengjes + dreke + darke + pijet pa limit + mes vakte
3) Transferta Tiranë – Hotel – Tiranë.
4) Shezllonet e Pishines
5) Shezllonet e Plazhit
6) Spa e hotelit (pishina dimerore, palester)
7) Asistenca nga stafi i agjensisë gjatë qëndrimit në hotel


Në çmim nuk përfshihet

1) Taksa turistike 1.5€ personi për natë e cila paguhet në recepsion.
2) Ekskursioni opsionale


Shenime:

DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identitetit me vlefshmëri minimumi 3 muaj
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11.99 vjeç per akomodim me 2 te rritur ne dhome përfitojnë 50% ulje

——————————————————
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
►Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.

Per cdo ndryshim ne lidhje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit.
——————————————————

.
.
.