Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Cappadocia - Turqi  , 5 dite 399  euro , udhetim me Avion 

Programi:

Dita e pare: 11  Tetor

Nisja nga Aerporti I Tiranes ne 17:05. Mberritja ne Stamboll dhe pritje per nisje ne Cappadocia ne oren 00:05. Mberritja ne aeroportin Kayseri te Cappadocias ne oren 01:25. Transferta dhe akomodimi ne Hotel Dedeli Konak ose ne hotel te ngjashem.

Dita e dyte:

Mengjesi ne hotel. Fillojme shetitjen ne pjesen veriore te Cappadocias ku do te shohim muzeun e hapur ne Goreme, nje kompleks I gjere Manastiresh te ndertuara ne gur krah per krah njeri tjetrit.

Vazhdojme guiden ne luginen Devrent dhe ate Pasabag, e ashtuquajtur dhe lugina e Murgjve ku formacionet e gureve kane krijuar te ashtuquajturat kerpudha ose oxhaqet e zanave. Me pas drejtohemi ne Avanos, qyteti I qeramikes ku do te vizitojme nje nga familjet me te njohura per prodhimin e qeramikes ne zone.

Ne vazhdimesi drejtohemi tek Kalaja e gurte Uchisar e cila eshte e vendosur ne piken me te larte te Cappadocias per te shijuar nje nga pamjet me mbreselenese.
Transferta ne hotel. Pasdite e lire per te shetitur ne qytezen plot jete te Urgup.
Pas darkes mund te shijoni nje nga mbremjet Turke, me kercime dhe muzike tradicionale (Kjo mbremje eshte opsionale dhe me pagese shtese rreth 30 euro per person)

Dita e trete:

Opsionale: Çdo mëngjes, në oren 05:00, qindra balona ngrihen në ajër dhe krijojnë pamjen që nuk mund ta harrosh deri në fund të jetës. Fluturimi një orësh, deri në daljen e diellit, kushton rreth 120 – 160 euro ne varesi te kompanise se balonave, jo vlere e vogël, por mund të mbetesh pa vend nëse nuk e rezervon me kohë, sepse interesimi është shumë i madh.Për ta përjetuar këtë fluturim, duhet ta mposhtim ndjenjën e frikës. Balonat nganjëherë arrijnë edhe në lartësi 2000 metra.

Mengjesi ne hotel.  Fillojme shetitjen me rreth 1 ore ecje ne luginen e Ihlara ku do shijojme peisazhin mahnites te lumit Melendiz, fshatin e bukur turistik Belisirma dhe manastiri Selime. Me pas do drejtohemi ne qytetin nen toke te Kaymakli ose ndryshe Derinkuyu.

Transferte per ne hotel. Pasdite  e lire ku do te keni mundesine te blini suveniret ne dyqanet e qytetit. Fjetja ne Hotel.

Dita e katert:

Zgjimi I heret dhe transferta per ne Aeroport.  Nisja nga aeroporti Kayseri i Cappadocias  ne oren 05:00. mberritja ne Stamboll ne oren 06:25 dhe nisja per ne Tirane ne oren 09:25. Mberritja ne aeroportin e Rinasit ne oren 10:15.

Në cmim përfshihet:

 • Biletat e avionit vajtje – ardhje
 • Transporti me autobus komod nga aeroporti ne Hotel dhe anasjelltas.
 • Akomodimi per 3 nete ne nje nga hotelet – Shpella karakteristike te zones.
 • Transporti gjate shetitjeve ne atraksionet kryesore te zones.
 • Hyrja ne museumin e hapur Goreme.
 • Hyrja ne Qytetin nen toke Derinkuyu.
 • Hyrja ne Ihlara Valley.
 • Mëngjesi dhe darka
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

Në cmim nuk përfshihet

 • Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
 • Shëtitja me Balona, opsionale €120 – 160
 • Mbremja Turke, opsionale €30
 • Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm)

Fëmijët

 • 0-2 vjec janë falas;
 • 2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €50 zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se:

 • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 10  ditë para nisjes.
 • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
.
.
cappadocia- Turqi
 
 
Çmimet e dhomave
 » Cappadocia
11/10/2018 në 14/11/2018
Tarifa

 Dhomë Standard ( Max: 3 Rritur )
.
  € 399
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
cappadaocia

.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+ kontrate
.