Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Cappadocia - Turqi  , 7 dite 299  euro , udhetim me Autobus

  • Nisja: 25/11/2019
  • Kohëzgjatja: 7 ditë
  • Vendodhja: Cappadocia
  • Çmimi: €299
======================

VIZITOJME
🔹STAMBOLL
🔹ANKARA
🔸CAPPADOCIA
🔹ESKISEHIR
🔹BURSA
🔹KAVALA
🔹UJEVARA EDESA


👉Akomodimi ne Hotele
4 Yje ne Stamboll
(2 nete),
5 Yje ne Cappadocia
(2 nete),
5 Yje ne Eskisehir 
(1 nate),
4 Yje ne Kavala 
(1 nate)

Programi

 

Dita 1: TIRANE – STAMBOLL

*Nisja nga Tirana ne oren 00:15 ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices.

*Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut.

Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Ndalesa te shkurta per pushim gjate rruges.

*Mberritja ne Stamboll  pasdite dhe akomodimi ne hotel 4 yje ne Stamboll ne qender qyteti

 

Dita 2: STAMBOLL

*Mengjesi ne hotel.

*Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti si Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, cisterna e vjeter e Kostandinopojes, Sarajet e Sulltanit.

Me pas udhetojme per ne portin Eminoi duke shetitur me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.

*Kthimi ne hotel dhe mbremja e lire

 

Dita 3 : ANKARA – CAPPADOCIA

*Mengjesi ne Hotel

*Nisja me pas drejt kryeqytetit te Turqise, Ankara.

Nen shoqerine e guides vizite e atraksione kryesore te Ankares si Mauzoleumi i Atatürk, Xhamia Kocatepe, Citadel, etj

*Vazhdimi i udhetimit per ne Cappadocia. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe kafe.

Mberritja ne Cappadocia ne darke dhe akomodimi ne hotel.

*Mbremja e lire per te shetitur qytet.

 

Dita 4: CAPPADOCIA

*Pas mengjesit ne hotel fillojme vizitat e Cappadocia-s.

*Ne shoqerine e guides do te vizitojme:

Muzen e hapur Goreme dhe parkun kombetar Goreme, qe jane cilesuar zemra e qytetit. Me pas vizitat vazhdon ne muzeun e hapur Zelve dhe ne eksperiencen unike te 2 qyteteve nentoksore si Kaymakli dhe Derinkuyu.

Turi vazhdon me pas duke vizituar luginat Devrent dhe Zemi, per te perfunduar ne vizitimin e keshjelles Urchisar.

*Pasditja e lire per te shetitur dhe shijuar kete mrekulli te Botes.

*Akomodimi ne hotel ne Cappadocia

 

Dita 5: ESKISEHIR (Venecia e Turqise)

*Mengjesi ne hotel.

*Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qytetit Eskisehir, ndryshe mund te quhet edhe “Venecia e Turqise”, per shkak te urave te shumta te zbukuruar ne detaje pergjate lumit Porsuk. Dhe per te bera akoma me “veneciane”, Ju mund te lundroni me gondola pergjate lumit por kesaj do te shijoni nje tjeter arkitekture dhe natyre.

Vazhdimi i vizitave ne Eskisehir si Kompleksi Seyit Battal Gazi, Parku natyror Sazova, bulevardi kryesor buze lumit Porsuk, etj

*Akomodimine hotel ne Eskisehir

*Mbremje e lire

 

Dita 6: BURSA – KAVALA

*Mengjesi ne hotel.

*Pas mengjesit nisja e udhetimit per ne Bursa.

Ndalese ne Bursa per te vizituar atraksionet kryesore te qytetit ne shoqerine e guides.

Vazhdimi udhetimit per ne Greqi ne qytetin e Kavales

Akomodimi ne hotel Kavala, ne qytetin bregdetar te Greqise

Pasdite kohe e lire per te vizituar Kavalen

 

Dita 7: UJEVARA EDESA – TIRANE

*Mengjesi ne hotel.

*Nisja drejt qytezes se Edeses per te vizituar Ujevaren Edesa, nje nder Ujevarat me te medha dhe spektakolare te Greqise.

Kohe e lire per te vizituar Ujeveren.

*Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Tiranes

Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke vone

————————————————————-

Duhet të dini se:

►Ne cmim per personin përfshihen:

1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje

2) Akomodimi per 2 nete ne hotel 4 Yje ne qender te Stambollit

3) Akomodimi per 2 nete ne hotel 3 Yje ose 4 Yje ne Cappadocia

4) Akomodimi per 1 nate ne hotel 3 Yje ose 4 Yje ne Eskisehir

5) Akomodimi per 1 nate ne hotel 3 yje ne Kavala

6) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel

7) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme

8) Taksat Turistike

———————————————–

CMIMET E FEMIJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 –  3.99 vjec paguan 120€

➤ 4–  11.99 vjec paguan 239€

———————————————–

► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet

2 netë ne hotel ne Stamboll  Hotel 4*

2 netë ne hotel ne Cappadocia Hotel 5*

1 natë ne hotel Eskisehir Hotel Hotel 5*

1 natë ne hotel Kavala  Hotel 4*

———————————————–

► Nisja do të bëhet në orën 00:15 të dates 25 Nëntor nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

————————————————————

► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

————————————————————

Ne cmim nuk perfshihen:

A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit

B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget ne Bosfor

C) Opsionale: Shetije me balona ne Cappadocia

D) Opsionale: Shetije me Gondola ne Eskisehir

——————————————————–

SHENIME

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome

► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar

► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.

► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte

►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

.
.
cappadocia- Turqi
 
 
Çmimet e dhomave
 » Cappadocia
25/11/2019 - 7 Dite
Tarifa

 Dhomë Standard ( Max: 3 Rritur )
.
  € 299
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
cappadaocia

.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+ kontrate
.