Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Calypso Siviri 2* Superior - Halkidiki

Calypso Siviri 2* Superior - Halkidiki

 

Në një vend paqësor, pranë pyllit dhe fshatit të vogël Siviri dhe vetëm 500 metra larg plazhit ndodhet hotel Calypso. Siviri është i famshëm për tavernat e tij të peshkut dhe kombinon bukuritë e malit me kënaqësitë e gatimeve me produkte të detit.

 

Vetëm 150 metra larg hotelit ndodhet një supermarket dhe një linjë autobuzash për ekskursione. Komforti dhe qetësia janë karakteristikat e hotelit. Në një ambjent të gjelbër hoteli ofron të gjitha objektet si pishinë, shezlong, çadra, bar në pishinë, TV me satelit.

 

Me 22 dhoma në tre kate klientët mund të shijojnë pushimet e ëndërruara. Dhomat kanë telefon, frigorifer, kasafortë, tharëse flokësh, TV me satelit, banjo private. Pastrimi i përditshëm i dhomave, ndërrimi i peshqirëve 3 herë në javë, ndërrimi i çarçafëve dy herë në javë.

 

Koncepti All Inclusive në Hotel përfshin:

Mëngjesi: 08:00-10:00 (buffet)

Dreka: 13:30-15:00 (buffet: 2-3 ushqime kryesore dhe sallata)

Darka : 19:30-21:30 (buffet:  pule, mish derri, qengji,  ushqim kuzhinie si musaka, mish vendi, lasagna, etj, dhe ushqim deti 2 herë në javë) - si dhe sallatë. Për darkë ka 5-6 ushqime kryesore dhe rreth 9 lloje të ndryshme të sallatës.

12:00 - 22:00 në BAR janë te pëfshira : kafe filter , lëng, koka-cola, fanta, sprite, birrë, verë.

 

Kujdes:

Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi. 

Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 

Taksat janë: 

• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë

• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë

• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë

• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë


Hoteli ne Harte

Calypso siviri
.

Calypso Siviri 2* Superior

 

LISTA E ÇMIMEVE

 

Çmimet e dhomave

» Dhomë Standart Dyshe (Max: 2 Rritur)  Tarifa

nga 28/04/2018 në 10/05/2018

€ 48.00

nga 11/05/2018 në 21/05/2018

€ 43.20

nga 22/05/2018 në 31/05/2018

€ 52.80

nga 01/06/2018 në 11/06/2018

€ 57.60

nga 12/06/2018 në 30/06/2018

€ 72.00

nga 01/07/2018 në 23/07/2018

€ 81.60

nga 24/07/2018 në 21/08/2018

€ 91.20

nga 22/08/2018 në 31/08/2018

€ 81.60

nga 01/09/2018 në 09/09/2018

€ 72.00

nga 10/09/2018 në 30/09/2018

€ 57.60


» Dhomë Standart (Max: 2 Rritur + 1 Bebe)  Tarifa

nga 28/04/2018 në 10/05/2018

€ 48.00

nga 11/05/2018 në 21/05/2018

€ 43.20

nga 22/05/2018 në 31/05/2018

€ 52.80

nga 01/06/2018 në 11/06/2018

€ 57.60

nga 12/06/2018 në 30/06/2018

€ 72.00

nga 01/07/2018 në 23/07/2018

€ 81.60

nga 24/07/2018 në 21/08/2018

€ 91.20

nga 22/08/2018 në 31/08/2018

€ 81.60

nga 01/09/2018 në 09/09/2018

€ 72.00

nga 10/09/2018 në 30/09/2018

€ 57.60


» Dhomë Standart Treshe (Max: 3 Rritur)  Tarifa

nga 28/04/2018 në 10/05/2018

€ 64.80

nga 11/05/2018 në 21/05/2018

€ 58.32

nga 22/05/2018 në 31/05/2018

€ 71.28

nga 01/06/2018 në 11/06/2018

€ 77.76

nga 12/06/2018 në 30/06/2018

€ 97.20

nga 01/07/2018 në 23/07/2018

€ 111.36

nga 24/07/2018 në 21/08/2018

€ 123.12

nga 22/08/2018 në 31/08/2018

€ 111.36

nga 01/09/2018 në 09/09/2018

€ 97.20

nga 10/09/2018 në 30/09/2018

€ 77.76

 

Çmimet për dhomë, akomodimi all inclusive