Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

  Bukuresht-Brashov -  Sofie ,  5 dite  €185

Bukuresht – Brashov 5 Dite €185

Vizitohen: 

Bukuresht - Brashov - Sofje - Shkup


    ► 27 Nentor - 1 Dhjetor

 

Programi:

 

Dita e Pare: Tirane - Shkup - Sofje

Nisja nga Tirana me autobus ne ora 04.00 te mengjesit, në drejtim të Sofjes. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe Drekë ne Shkup. Mbrritja në Sofje. Sistemimi në Hotel.Qendrim i lire ( Nuk mungojn sugjerimet e shoqeruesit per shetitjet e mbremjeve apo per sugjerimet e konsumimit te drekes dhe darkes )

 

Dita e Dyte: Sofje - Bukuresht

 

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”, Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Nisje per ne Bukuresht. Mberritja, akomodimi ne hotel.

 

Dita e Trete : Bukresht

 

Mengjesi ne hotel dhe pastaj vazhdojme turin e qytetit ku do vizitoni Pallatin e Parlamentit ose ndryshe Shtëpia mbreselenese e Çausheskut, që është i pari në Europë për nga madhësia e tij dhe i dyti në botë mbas Pentagonit. Gjate turit do të vizitoni disa nga monumentet me te bukura si: “Harku i Triumfit”, Shtëpia e Gazetareve, parku “Herastrau” dhe bulevardi “Chiseled” që I ka dhene qe ne 1900 Bukureshtit emrin “Parisi I vogel “ si dhe nje ndalese ne zonen Lipscani, shtepi e galerive te artit dhe dyqaneve antike ku do keni mundesi per kafe dhe shetitje te lire. Akomodimi ne hotel.

 

Dita e Katert : Bukuresht - Brashov - Shkup

 

Mëngjesi në hotel dhe mbas mëngjesit nisja për ne Brashov, nje qytet me bukuri mesjetare. I cili ofron akses te lehte per ne kështjellën Bran, kështjella e Drakulas ku ju ftojmë që të përjetoni historinë, mitin, intrigën dhe magjinë e këtij vendi të mrekullueshëm të Transilvanisë. Kështjella eshte ndërtuar në vitin 1377, është një monument kombëtar shumë i rëndësishëm dhe një pikë referimi për zonen e Transilvanisë. Përpara kështjellës kemi një treg shumë të bukur të ciganëve për suvenire. Nisja drejt qytetit te Shkupit . Mberritja dhe akomodimi ne hotel.

 

Dita e Peste : Shkup - Tirane

 

Mengjesi ne hotel. Me pas fillojme viziten ne kryeqytetin e Maqedonise. Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj. Pas vizitave ne Shkup bejme kthimin per ne Tirane me ndalesa te shkurtra per kafe dhe konsumimin e drekes. Mberritja ne Tirane dhe fundi I sherbimit tone.

 

€185

Ne cmim perfshihet

*Udhetim vajtje-ardhje me autobus komod

*Akomodim në hotele 3* dhe 4*

*Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit

*Shëtitjet me autobus sipas programit

*Shoqërues shqiptar gjatë gjithe udhetimit


Ne cmim nuk perfshihet

*Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program

*Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Shenim

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 2- 9.99 VJEC NESE AKOMODOHEN ME DY TE RRITURIT PERFITON 50% ZBRITJE

• MBI 10 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

 

SHENIM

► Pjesmarrja minimale per te realizuar kete udhetim eshte 20 persona .

► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.

► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.

► Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 10 dite para nisjes.

► Ne rast anullimi te udhetimit nga agjensia klienti do te njohtohet 5-6 dite para dhe pagesa e kryer i kthehet mbrapsht .

► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme ne rast anullimi te udhetimit nga ana klientit ne me pak se 14 dite para nisjes.

► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia ne dogane per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

.
bukuresht
.
 
Çmimet e dhomave
Bukuresht

► 27 Nentor -5Dite

  Tarifa
Dhomë Standart Hotel 3* ose 4* (Max: 3 Rritur)
                            .
 € 185.00
Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
.
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+ Kontrate