Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

  Budva ,Kororr,  Dubrovnik , 3  dite

Kujdes:
=======

Per levizjen ne  zonen  jo shengen  qytetareve  Shqiptar u neviojitet passaporte   biometrike me date  skadence mbi 6 ( gjashte  ) muaj dhe  3 (tre ) muaj ne  Shengen.Per  cdo problem ne  dokumentacionin e  udhetimit  agjencia nuk mban pergjegjesi .Pergjegjesia  eshte e pasagjerit per  vlevshmerine e dokumentave te udhetimit .

DUBROVNIK – BUDVA – KOTORR

=====================

 •  

20 janar , 10 dhe 24 Shkurt.
Hotel Adria 4* Dubrovnik €109

(Mengjes + Darke)
Hotel Lero 4*, Ne qender te Dubrovnikut €109

 (Mengjes + Darke)

 • Dita e parë

  ► Nisja nga Tirana në orën 06:00.

  Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin.
  I drejtohemi më pas Ishullit të Shën Stefanit ku do të kryejmë një ndalesë të shkurtër panoramike.

  Vizita e rradhës do të jetë qyteti i Kotorrit ku do të vizitojmë katedralen e famshme të Shën Trifonit, qytetin e vjetër dhe gjithashtu opsionale shëtitja me varkë në Gjirin e Kotorrit e cila zgjat rreth 40 minuta ( €5 extra ) Më pas nëpërmjet tragetit i drejtohemi qytetit të Herceg Novi. Akomodim në hotel dhe kohë e lirë për shfrytëzimin e faciliteteve të hotelit.

 • Dita e dytë

  Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qytetit te vjeter te DUBROVNIKUT.Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pasdite kohe e lire per Shopping. Darka dhe Akomodimi ne hotel.

 • Dita e tretë

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Porto Montenegro , një nga vendet më lluksoze të Malit të Zi . Pas kësaj vizite i drejtohemi qytetit të vjetër të Budvas ku do të vizitojmë Balerinën e Budvas , Citadella-n dhe do të konsumojmë gjithashtu vaktin e drekës.

  Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

  Fundi i sherbimit tone!

   

  Duhet te keni me vete:

  -Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

   
  1. Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Kroacise, duhet të posedoni:

   Pasaporte Biometrike e cila duhet te kete vlefshmeri 3 muaj nga momenti i daljes nga Kroacia.

    

   POLITIKAT E FEMIJEVE

   • 0-2.99 VJEC JANË FALAS;
   • Femija i pare : 3- 11.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
   • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.

   SHENIM

   ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA .
   ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
   ► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE
   ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
   ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
   ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
   ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
   ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

   ► CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

   ►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
    
   ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Te  Perfshira
 • Transporti me automjet komod
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Akomodim në hotel
 • Perdorimi falas i pishinave.
 • Vaktet sipas hoteleve perkates.

Nuk Perfshihen
 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Biletat e hyrjes nëpër muze
 • Taksa lokale 1.50 EUR për person/natë
 • Shëtitja me anije në Kotorr 5 EUR/personi
 • Taksa e qytetit të Kotorrit 1 EUR/person
.
.
 budva  & Dubrovnik
.
.
 Çmimet e dhomave
Budva- Dubrovnik , 3 dite
 Tarifa
Hotel Adria Dubrovnik  (HB)
Hotel Lero 4*, Ne qender te Dubrovnikut (HB)
   20  Janar ,    10 & 24  Shkurt   
€ 109.00
€ 109.00
  Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.

.

.