Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

  Budva ,,Kororr,  Dubrovnik , 3  dite 99 € me mengjes dhe darke

Datat e tjera te nisjeve:
► 22 Shkurt
► 8, 14, 22 Mars (per daten 8 Mars hotel Rixos 5* 104€)
► 5, 20, 27 Prill
► 3 Maj

Akomodimi ne hotel Adria 4* ose Grand Park 4* 99€
Akomodimi ne hotel Rixos Libertas 5* 104€ per nisje date 8 Mars, 119€ per datat deri me 22 Mars

Dubrovnik – Budva – Kotorr  , 3 Dite
Vizitohen: DUBROVNIK – BUDVA – KOTORR
Programi:

Dita e pare : Tirane – Budva - Dubrovnik

Nisja ne oren 06:00 te mengjesit. Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin. I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te shikoni Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten te behen pjese e pasurive historike te UNESCO-s. ( Kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem). Pas ketij pushimi te kendshem, drejtimin do ta marrim per ne kufirin Kroat. Pas procedurave te kufirit Kroat, i drejtohemi qytetit te Dubrovnikut. Darka dhe Akomodimi ne hotel.


Dita e dyte: Dubrovnik

Pas mengjesit ne hotel fillojme vizitat ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut. Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pasdite kohe e lire per Shopping. Darka dhe Akomodimi ne hotel.


Dita e trete: Dubrovnik - Tirane

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi per te vizituar qytetin e Cavtatit. Aty do te keni mundesi te shijoni bukurite ne brigjet e shetitores kryesore te ketij qyteti, ne te cilen gjenden shume lokale dhe dyqane me Souvenire. Me pas drejtohemi per ne doganen Kroate per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirit. Pas procedurave te kufirit Kroat nisemi drejt Kotorrit. Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

Fundi i sherbimit tone .

€99
Ne cmim perfshihet
 • *UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOMJET KOMOD
 • *AKOMODIM NË HOTEL PERKATESE
 • *MENGJESI + DARKA
 • *PISHINE DIMERORE
 • *GUIDE GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • *TAKSA LOKALE 1.5 EURO PER PERSON NE NATE
 • *ASGJE QE NUK ESHTE PERMENDUR NE PROGRAM
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS;
  • 3- 11.99 VJEC PERFITON 20 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.

  SHENIM

  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra .
  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.


  .
  .
   budva  & Dubrovnik
  .
  .
   Çmimet e dhomave
  Budva- Dubrovnik , 3 dite
   Tarifa

  Hotel 4* ne Dubrovnik


              22, Shkurt  
           08, 14, 22 Mars
       
  € 99.00

    Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
   
   
  .
  dubrovnik

  .

  PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
  • Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
  • Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

  Regullore+kontrata

  .