Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Boge - Peje - Rugove - Prizren  , 2 Dite €65
BOGE – PEJE 2 DITE €65

Vizitohen: Boge - Peje - Rugove - Prizren
 • ►12 , 19 , 24, 25 , 26 Dhjetor
 • ► Janar 01 ,02 , 09 , 16 , 23 , 30
 • ► Shkurt 06, 13 , 20, 27
 • ► Mars 06
 • ► Viti i ri , 31 Dhjetor 2 Janar

 • - HOTEL DUKAGJINI 5* ( Peje , rreth 45 minuta Larg pistes )
Programi:

► Nisja nga Tirana në orën 07:00.


► Dita e pare:

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi ne drejtim te Pejes, për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse. Për ata që dëshirojnë më shumë adrenalinë sugjerohet të provojnë Zip Line.Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën në një nga restorantet tradicionale të qytetit. Mepas  kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.


► Dita e dyte:

Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te zones se Rugoves dhe fshatit turistik te Boges. Qendrim i lire per te shijuar kafen e mengjesit ne natyren e bardhe te Boges apo edhe per te shfrytezuar pisten e skive deri ne oret  e pasdites. Vazhdojme udhetimin per ne qytetin e Prizrenit . Vizite ne qender te Prizrenit dhe ne shetitoren buze lumit . Me pas kthehemi per ne Tirane.  Mberritja ne Tirane dhe Durres ne mbremje .

Fundi i sherbimit tone .

Duhet te keni me vete :

Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata.


Kliko ketu Boge 3 ditore

Kliko ketu Viti I Ri Boge


€65
Ne cmim perfshihet
 • *TRANSPORTI ME AUTOBUS
 • *AKOMODIMI NE HOTEL DUKAGJINI 5*
 • *MENGJESI + DARKA
 • *PERDORIMI I PISHINES DIMERORE & SPA
 • *SHOQERUES SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM
 • *PAJISJET E SKIVE
 • *DREKAT
 • *HYRJA NE MONUMENTE OSE MUZEUME
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  0-2 VJEC PA PAGESE
  3-12 VJEC PAGUAJNE 50 %
  MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

   

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE

  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.

  ► AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  .
  .
  boge - peje
  .
  .
  Çmimet e dhomave
  Boge- Peje
        2  dite Half Board       
  Tarifa
  Hotel Dukagjini 5* Dhome Standarte  max  3 te rritur
  • ►12 , 19 , 24, 25 , 26 Dhjetor
  • ► Janar 01 ,02 , 09 , 16 , 23 , 30
  • ► Shkurt 06, 13 , 20, 27
  • ► Mars 06
  • ► Viti i ri , 31 Dhjetor 2 Janar
    65  135€
  Çmimi për person të Rritur në Dhomë
  per 2  persona
  .
  .

  .

  brezovice
  .

  PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
  • Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
  • Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

  Regullore+Kontrate

  .