Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Permet  dhe Banjat e Bënjës - 2 Ditë   6500 Lekë
👉 KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 👇

MUAJI QERSHOR
20 QERSHOR — 2 Dite  6500 lekë
27 QERSHOR — 2 Dite  6500 lekë

MUAJI KORRIK
  04 KORRIK — 2 Dite  6500 lekë
  11 KORRIK — 2 Dite  6500 lekë
  18 KORRIK — 2 Dite  6500 lekë
  25 KORRIK — 2 Dite  6500 lekë


MUAJI GUSHT
  01 GUSHT — 2 Dite  6500 lekë
  08 GUSHT — 2 Dite  6500 lekë
  15 GUSHT — 2 Dite  6500 lekë
  22 GUSHT — 2 Dite  6500 lekë
  29 GUSHT — 2 Dite  6500 lekë

Plazh ne BENJE - UJEVARA E SOPOTIT - PERMET

  • Nisja e pare : 20/06/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Benje
  • Çmimi: €6500

🔸Ne Turin tone jane te gjitha te gershetuar: si vizite qytetit te Permetit, mbremje festive, gatime tradicionale, ecje ne natyre, peisazhe natyrore si ujevara e Sopotit dhe kanionit te Langarices, Plazh ne Benje, dhe shume argetim.


VIZITOJME:
🔹Gryka e Kelcyres
🔹Ujevara e Sopotit
🔹Qyteti i Permetit
🔸Plazh ne Benje
🔹Vizite e kanionit te Langarices
🔹Vizite e ujit te Ftohte ne Tepele

👉Akomodim ne hotel Alevero 4 Yje ne qender te qytetit te Permetit
Hoteli eshte i pozionuar ne qender te qytetit me vleresim me te larte ne booking (9.6 Exceptional).
Hoteli eshte i pari ne Permet qe eshte antar dhe certifikuar nga shoqata Slow-Foodi nderkombetar.

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit
👇👇👇
Dita 1: Vizite ne Kelcyre. Vizite ne Ujevaren e Sopotit. Vizite ne Permet (Mbremje me muzike)
*Nisja nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit nga Piazza (mbrapa muzeut kombetar). Pas takimit me guiden nisemi drejt Permetit
*Ndalese gjate rruges mengjesin dhe vazhdimi udhetimit per ne Permet.
*Destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete gryka e Kelcyres, per te shijuar panoramen qe te ofron duke shijuar nje kafe buze lumit Vjosa.
Pas vizites ne Kelcyre mberrijme ne Permet, ku akomodohemi ne hotel Alvero 4 Yje ne qender te qytetit
Konsumimi i dreket ne Permet dhe nisemi me pas eskursionin drejt ujevares se Sopotit.
*Ujevara e Sopotit eshte një zonë e cila ofron bukuri të mrekullueshme natyrore që janë ende të paprekura. Ujevara është e vendosur në rrëzë të malit të Nemërçkës. Shtegu ofron pamje të mrekullueshme të pjesës jugore të masivit dhe mbi të gjitha një pamje spektakolare të akullnajës së malit Nemërçkë. Nga Permeti me furgonat e zones do te udhetojme drejt fshatit te gurte karakteristik të Strëmbecit, per te ecuar me pas përgjatë një shtegu të butë malor që kalon mes kullotave të bukura në kontakt të ngushtë me natyrën per te arritur ne ujevaren e Sopotit. Vizite e ujevares dhe kthimi nga i njejtit shteg ne fshatin e Strembecit ku me furgonat e zones kthehemi ne Permet.
*Pasdite vizitojme qytetint e tulipaneve, sic quhet ndryshe edhe qyteti i Permetit, ku pozicioni i hotelit ne qender na ofron mundesine ta vitiojme qytetin ne kembe
Darka ne restorantin e hotelit me gatime tradticionale dhe e organizuar me muzike, per te shijuar sa me shume mbremjen permetare.


Dita 2: Plazh ne Benje. Vizite e kanionit te Langarices.
*Pas mengjesit ne hotel, kjo dite do te jete e dedikuar per plazh ne Ujerat termale te Benjes, nje mrekulli e natyres shqiptare.
Transferta me autobuzin e agjensise ne Fshatin Benje dhe me pas kohe e lire per plazh. Ujerat termale te Benjes perbehen nga 6 burime te ndryshme e konvertuar ne 6 vaska natyrale, ku ju mund te shijoni nje dite relaksi plazhi te vecante.
Per pjestaret e grupit qe do deshirojne edhe pak aventure, ne shoqerine e guides do mund te viziojme kanionin e Langarices, ne nder me piktoresket ne Shqiperi per peisazhin e ofruar gjate vizites se tij.
Qendrimi ne Benje deri ne oren 16:30 dhe nisja me per ne Tirane.
Ndalese gjate rruges per pushime dhe mberritja ne darke.

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————–
✅ –Ne cmim përfshihen:
1. Transporti: Tirane – Permet – Tirane
2. Transferta: Permet – Benje – Permet
3. Akomodimi 1 nate ne hotel 4 Yje ne qender te Permetit
4. Darka me gatime tradicionale e dites se pare dhe me muzike
5. Mengjesi dite e dyte ne restorantin e hotelit
6. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit
——————————————————–
Akomodim ne hotel Alevero 4 Yje ne qender te qytetit te Permetit
Hoteli eshte i pozionuar ne qender te qytetit me vleresim me te larte ne booking (9.6 Exceptional).
Hoteli eshte i pari ne Permet qe eshte antar dhe certifikuar nga shoqata Slow-Foodi nderkombetar.
——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza mbrapa muzeut kombetar
——————————————————–
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
– Atlete të përshtatshme për ecje na mal per eskursionin ne ujevaren e Sopotit
– Çantë shpine
– Bluze per nderrese gjate ecjes neper shtigjet e pershkrur ne program

——————————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate diteve te udhetimit
2) pijet alkolike dhe jo-alkolike te vakteve
3) Transporti me furgonat e zones ne fshatin e Strëmbecit, 500 lek

——————————————————–
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur
➤Femijet deri ne moshen 12 vjec paguajne 4900 lek

.
.
Permet
.
.
Çmimet e dhomave
 BANJAT e BENJES
      2  dite     
  Tarifa
Transport ,Akomodim dhe guide
MUAJI QERSHOR
20 ,  27

     MUAJI KORRIK
  04 ,  11 ,  18  ,    25


MUAJI GUSHT
  01 ,  08 ,  15 ,  22 ,  29 
6500 Leke
Çmimi për person të Rritur
.
.

.

permet
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+Kontrate

.