Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Udhetim ne Bali  dhe  Katar  8 Ditë €1299

Bali  dhe Katar - 06 Prill
==========/////========

Dita e Parë: 

Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi Shkup - Doha - Bali. Nisja nga Shkupi në orën 12.25, Mbrritja në Doha në orën 18.20. Fluturimi me kompanine Ajrore Qatar Airways.


Dita e Dytë:

Nisja nga Doha më 02.50. Mbrritja në Bali në orën 17.30. Fluturimi Doha - Bali me kompanine ajrore Qatar Airways. Pritja në Aeroportin e Balit. Transferimi me autobus komod për në hotel. Fjetje në Hotel.


Dita e Tretë:

Mëngjesi në hotel. Vizitë në Tempullin Gunung Kawi pranë Lumit Pakrisan dhe Tempulli Tirta Empul. Vazhdon udhëtimi për në Kintamani, ku shihen vullkani aktiv i Malit Batur dhe liqeni përkatës Vullkanik. Kthimi për në Tempullin e famshëm Pura Besakih dhe në fund ne Shpellën  e Elefantit në Goa Gajah. Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel. Vizitë e Plazhit Tanjung Benoa Beach dhe më pas Plazhi dhe Tempullit Ulawutu. Më pas vazhdon vizita në Tempullin Tanah Lot. Pasdite vizitë në Tempullin Taman Ayun dhe kopshteve pranë. Fjetje në Hotel.


Dita e Pestë: 

Mëngjesi ne Hotel. Të lirë për Shëtitje individuale dhe për Ture Ospionale. Fjetje në Hotel.


Dita e Gjashtë:

Mëngjesi ne Hotel. Mëngjesi në Hotel. Transferta për në Aeroport. Nisja nga Bali në orën 09.20, Mbrritja në Doha në orën 14.20. Fluturimi Balii - Doha është me Qatar Airways. Transferta për në Doha, Katar. Sistemimi në Hotel. Pasdite, Vizitë: Katara Village, Pazari Skiftrëve, Fjetje në Hotel.


Dita e Shtatë:

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Xhaminë e Madhe, Pearl Qatar, Muzeumi Artit Islamik. Fjetje në Hotel.


Dita e Tetë:

Transferta për në Aeroport. Nisja nga Doha në orën 07.00, Mbrritja në Shkup në orën 11.15. Fluturimi Doha - Shkup është me Qatar Airways. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë. Mbrritja në Shqipëri.


Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje Shkup - Delhi nëpërmjet Doha me Qatar Airways.
-Akomodimi në hotele 4* dhe 5*.
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Bali dhe Katar me autobus.
-Guidë Shqiptare dhe të Huaj gjatë gjithë Udhëtimit.
-Transferta Vajtje - Ardhje nga Tirana për në Shkup.
-Hyrjet sipas programit në Monumentet në Bali: Gunung Kawi, Tirta Empul, Viewpoint Kintamani, Pura Besakih, Shpella e Elefantit në Goa Gajah, Ulawutu, Tanah Lot, Taman Ayun.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Programet Opsionale.
3. Bakshishet për Shoferin e autobusit dhe Guidën në Indi dhe Katar.
4. Viza e Hyrjes në Katar €45.
Kujdes:
=======
Per levizjen ne  zonen  jo  shengen  qytetareve  Shqiptar u neviojitet passaporte   biometrike me date  skadence mbi 6 ( gjashte  ) muaj .Per  cdo problem ne  dokumentacionin e  udhetimit  agjencia nuk mban pergjegjesi .Pergjegjesia  eshte e pasagjerit per  vlevshmerine e dokumentave te udhetimit .
.
Bali  & katar
.
 
Çmimet e dhomave
Bali

06 Prill  2020 - 8 dite
  Tarifa
Dhomë Standart   (Max: 3 Rritur)
                            .
 € 1299.00
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
bali
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+ Kontrate