Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Ariti Grand 4* - Kanoni, Korfuz 

Ariti Grand 4* - Kanoni, Korfuz 

 

Hoteli Ariti Grand është me 4 Yje dhe ndodhet në Kanoni, në zonën më të bukur në Korfuz, e cila është e ngritur në një kodër. Hoteli ndodhet në qytetin e Korfuzit, qendra e së cilit është vetëm 3,5 km larg qendrës së qytetit, “Sheshit të Hajdutëve”. Largësia nga Aeroporti i vetëm i ishullit është vetëm 2 km.

 

Hoteli është ndërtuar në 1976-ën dhe është rinovuar totalisht në vitin 2008. Hoteli është i përbërë nga 156 dhoma, nga të cilat 91 janë dhoma standarte, 24 apartamente dhe 4 suita. Hoteli gjendet shumë afër me disa nga pikat kryesore atraktive të ishullit si Kanoni 200 metra larg, Shën Mëria e Shkëmbinjve, Pontikonisi vetëm 1 km, Kalaja e re dhe e Vjetër e ishullit vetëm 3,5 km.

 

Facilitetet e hotelit:

-       Dhoma me ajër të kondicionuar;

-       2 Dhoma Konferencash;

-       2 Bare;

-       Restorant në hotel;

-       Kafe në hollin kryesor të hotelit;

-       Internet në zonat publike, i cili është pa pagesë;

-       Shërbim mjekesor kur është nevoja;

-       Parking falas;

-       Kasafortë te recepsioni;

-       Pishinë të jashtmë;

-       Peshqira për pishinën ofrohen në recepsion;

-       Fusha Tenisi vetëm 150 larg hotelit;

Facilitetet e dhomave:

 

Të gjitha dhomat dhe Suitat kanë ballkon privat me pamje nga laguna ose nga mali.

-       Tualet të bollshëm;

-       Shapka për tualetin;

-       Tharëse flokësh;

-       Televizor;

-       Internet Wi-Fi falas;

-       Telefon;

-       Sistem zgjimi “Wake up call”  nqs e dëshironi;

-       Shërbim dhomë nqs e dëshironi;

 

Kujdes:

Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi. 

Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 

Taksat janë: 

• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë

• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë

• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë

• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë

 

Më Shume Detaje: Koncepti që hoteli ofron:

 

- "Bed and Breakfast" Mëngjesi dhe akomodimi i përfshirë;

Venndodhja ne Harte

Ariti Grand - Kanoni, Korfuz
.

Ariti Grand 4* - Kanoni, Korfuz 

 

LISTA E ÇMIMEVE

 

Çmimet e dhomave

» Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)  Tarifa

nga 30/04/2019 në 27/05/2019

€ 70.15

nga 28/05/2019 në 30/06/2019

€ 93.15

nga 01/07/2019 në 25/07/2019

€ 116.15

nga 26/07/2019 në 31/08/2019

€ 140.30

nga 01/09/2019 në 30/09/2019

€ 116.15

nga 01/10/2019 në 31/10/2019

€ 70.15

» Dhomë Standart Pamje nga Pishina (Max: 3 Rritur)  Tarifa

nga 30/04/2019 në 27/05/2019

€ 81.65

nga 28/05/2019 në 30/06/2019

€ 104.65

nga 01/07/2019 në 25/07/2019

€ 128.80

nga 26/07/2019 në 31/08/2019

€ 151.80

nga 01/09/2019 në 30/09/2019

€ 128.80

nga 01/10/2019 në 31/10/2019

€ 81.65

 

Çmimet për dhomë, akomodimi fjetje dhe mëngjes

 

Tarifat e Ekstrave

» Shtesë për Gjysmë Pensioni  Tarifa

nga 30/04/2019 në 27/05/2019

€ 10.35

nga 28/05/2019 në 30/06/2019

€ 10.35

nga 01/07/2019 në 25/07/2019

€ 10.35

nga 26/07/2019 në 31/08/2019

€ 10.35

nga 01/09/2019 në 30/09/2019

€ 10.35

nga 01/10/2019 në 31/10/2019

€ 0.00