Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Aristoteles Beach 4* - Halkidiki

Aristoteles Beach 4* - Halkidiki


Aristoteles Beach Hotel është i vendosur në Afitos, Kassandra, gadishulli i parë në Halkidiki.

Në një vendodhje të përshtatshme hoteli ofron përparësi të shumta të tilla si:


- Pamje unike të detit dhe të Sithonias, gadishulli i dytë në Halkidiki.


- Qasje të drejtpërdrejtë në plazh të mrekullueshëm përmes një ure këmbësorësh të bukur e cila çon, nëpërmjet një ashensori, në ujërat e thella blu të gjirit Toroneos.

 

Kompleksi i hotelit përfshin tetë ndërtesa të ndara të rregulluara në një amfiteatër, që ndryshon nga hotelet tipike në qytet. Si rezultat, pothuajse të gjitha dhomat kanë një pamje madhështore nga deti. Aristoteles Beach Hotel ofron strehim në Dhoma Standarte të cilat kanë një hapësirë prej 28m2 . Të gjitha dhomat janë të pajisura me ajer te kondicionuar, tharëse flokësh, frigorifer, TV satelitor, telefon dhe banjo.

 

Koncepti “All Inclusive “ përfshin:

 

RESTORANTI (BUFFE):

• Mëngjesi: 07.30- 09.30

• Dreka: 12.30- 14.30

•Darka: 19.00- 21.30


POOL  BAR: 10.00 - 23.00 (pas orës 23.00 nuk është gjithë përfshirëse)  -Free  Pijet e vendit alkolike : Birrë e vendit, verë e kuqe / e bardhë, retsina  -SOFT DRINKS: ujë, soda, portokalladë, limonadë, sprite, lëng portokalli, lëng ananasi, lëng molle.  -KAFFE DHE CAJ: kafe filter, frape , kamomil, nenexhik, caj me shije te ndryshme.

 

BEACH BAR  NUK ËSHTË ALL INCLUSIVE

Gjithashtu Hoteli ofron:

 

- Kënd Interneti;

- Staf që komunikon në disa gjuhë të huaja;

- Sistem zgjimi;

- Frigorifer;

- Krevat për fëmijët nqs klientët e kërkojnë;

- Shërbime zyre (fotokopje, fax);

 

Kujdes:

Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi. 

Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 

Taksat janë: 

• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë

• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë

• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë

• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë


Më Shume Detaje: Distancat :

 

- nga deti është 100 metra

- nga aeroporti 70 km

- nga fshati Afitos 1.5 km

- nga Selaniku 80 km

- nga Kalithea 5 km

Hoteli ne Harte

Aristoteles Beach
.

Aristoteles Beach 4*

 

LISTA E ÇMIMEVE

 

Çmimet e dhomave

» Dhomë Standard (Max: 3 Rritur ose 2 Rritur + 2 Fëmijë)                           Tarifa

nga 19/05/2018 në 22/06/2018                                                                      € 144.00

nga 23/06/2018 në 13/07/2018                                                                       € 164.16

nga 14/07/2018 në 24/08/2018                                                                       € 190.08

nga 25/08/2018 në 21/09/2018                                                                       € 164.16

nga 22/09/2018 në 05/10/2018                                                                       € 144.00

 

Çmimet për dhomë, akomodimi all inclusive