Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Antalya - Oferta Speciale

early  booking  Antalya
KUJTESE : Të nderuar klientë, nëse jeni të pajisur dhe shfrytëzoni Pasaportën e Republikës së Shqipërisë për udhëtimin tuaj në Turqi, dokumenti juaj i udhëtimit duhet të ketë vlefshmëri të paktën 6 (gjashtë) muaj nga data e kthimit.
Nëse pasaporta është e vlefshme 3 muaj (90 ditë) nga data e kthimit, ju nuk do të lejoheni të udhëtoni.

Fluturimet  Çarter  per  sezonin Veror  Antalya 2022


Ditet  e  fluturimit

Tirane  Antalya  dhe  Antalya - Tirane

Nga  27 Maj deri me  23  Shtator .


Kombinoni  hotelin  tuaj  me datat e  fluturimeve  te  Çarterit

.

Antalya  2022- Oferta  speciale

.  Hotele me  5*
✿ HOTELE TE SUGJERUAR NE ANTALYA    (Klikoni ne emrin e hotelit per foto dhe informacion).
Pasi te zgjidhni hotelin, na kontaktoni  per tju  dhene  cmimin qe  del ne datat qe ju deshironi.
Hotelet jane te ndara sipas kategorive perkatese, ekonomike, mesatere dhe luxoze.

Hotele Ekonomike


 KLEOPATRA ADA BEACH HOTEL 4* , Alanya, All Inclusive 


 GRAND RING HOTEL 5* , Kemer, All Inclusive


► AYDINBEY GOLD DREAMS 5*, Alanya, All Inclusive


► CRYSTAL AURA BEACH RESORT &SPA 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► LONICERA CITY HOTEL 3*, Alanya (qernder te qytetit), All Inclusive


► FAME RESIDENCE GOYNUK 4*, Kemer, All Inclusive


► MY HOME RESORT HOTEL 5*, Alanya, All Inclusive


► SENZA THE INN RESORT & SPA 5*, Alanya, Ultra All Inclusive


► TRANSATLANTIK HOTEL & SPA 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► SAILORS BEACH CLUB 4*, Kemer, All Inclusive


► SUNMELIA BEACH 5*,  Side, All Inclusive


► ALAIYE KLEOPATRA HOTEL 4*, Alanya, All Inclusive


► SIDE KUM HOTEL 5*, Side, All Inclusive


► SHERWOOD GREENWOOD KEMER 4*, Kemer, All Incluisve


► THE LUMOS DELUXE RESORT HOTEL & SPA 5*, Alanya, Ultra All Inclusive


► HEAVEN BEACH RESORT & SPA 5*, Side, Ultra All Inclusive


► CLUB SALIMA HOLIDAY VILLAGE 5*, Kemer, All Inclusive


RAYMAR HOTEL 5*, Side, Ultra All Inclusive


► ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA 5*, Alanya, Ultra All Inclusve


► ALAIYE RESORT HOTEL &SPA 5*,  Alanya, All Inclusive


► AYDINBEY FAMOUS RESORT 5*, Belek, Ultra All Inclusive


► CAMYUVA BEACH HOTEL 4*+, Kemer, All Inclusive


► ASKA JUST IN BEACH 4*, Alanya, All Inclusive


WATER SIDE RESORT 5*, Side, Ultra All Inclusive


► GRAND PARK KEMER 4*+, Kemer, All Inclusive


► CESARS TEMPLE DE LUXE HOTEL 5*,  Belek,Ultra All Inclusive


► SAILORS BEACH CLUB 4*, Kemer, All Inclusive


► CRYSTAL PARAISO VERDE RESORT &SPA 5*, Belek, Ultra All Inclusive


► ADIN BEACH HOTEL 5*, Alanya, All Inclusive (Hotel Hallall)


► CLUB SALIMA HOLIDAY VILLAGE 5*, Kemer, All Inclusive


► LONICERA WORLD HOTEL 4*, Alanya, Ultra All Inclusive


► SEALIFE BUKET BEACH 5*, Alanya, All Inclusive


► VON RESORT GOLDEN BEACH 5*, Side, All Inclusive


► ORANGE COUNTY ALANYA 5*, Alanya, All Inclusive


► KILIKYA RESORT CAMYUVA 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► CLUB CALIMERA SERRA PALACE 5*, Side, Ultra All Inclusive


► AZURA DELUXE RESORT & SPA HOTEL 5*, Alanya, Ultra All Inclusive


► EFTALIA OCEAN HOTEL 5*, Alanya, Ultra All Inclusive


► LONICERA RESORT & SPA 5*, Alanya, Ultra All InclusiveHotele Mesatare 


► FAME RESIDENCE KEMER & SPA 5*, Kemer, All Incluisve


► SEALIFE FAMILY RESORT 5*, Alanya, All Inclusive


CLUB TURAN PRINCE WORLD 5*, Side, All Inclusive


► PORTO BELLO RESORT & SPA 5*, Antalya, All Inclusive


► SIMENA SUN CLUB 5*, Kemer, Ultra All Inclusive,


► EFTALIA MARIN RESORT HOTEL 5*, Alanya, Ultra All Inclusive


► ALKOCLAR EXCLUSIVE KEMER 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► CRYSTAL ADMIRAL RESORT SUITES SPA 5*. Side, Ultra All Inclusive


► KILIKYA PALACE GOYNUK 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► KIRMAN ARYCANDA DE LUXE RESORT 5*, Alanya, Ultra All Incluisve


► CRYSTAL DELUXE RESORT &SPA 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► CRYSTAL FLORA BEACH RESORT & SPA 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► LONG BEACH RESORT HOTEL 5*, Alanya, Ultra All Inclusive


► LONG BEACH HARMONY 5*, Alanya, Ultra All Inclusive


► SIRIUS DELUXE HOTEL 5*, Alanya, Ultra All Inclusive


► KIRMAN BELAZUR RESORT & SPA 5*, Belek, Ultra All Inclusive


► VON RESORT GOLDEN COAST 5*, Side All Inclusive,


► MIRADA DEL MAR 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► VON RESORT ELITE 5*, Side, All Inclusive


► MARCO POLO HOTEL 5*, Kemer, Ultra All Inclusive,


► KAMELYA K CLUB 5*,Side, Ultra All Inclusive,


► KAMELYA FULYA HOTEL 5*, Side, Ultra All Inclusive,


► DELPHIN BOTANIK PLATINIUM 5*, Alanya, All Inclusive


► MARITIM PINE BEACH 5*, Belek, Ultra All Inclusive


► CRYSTAL TAT BEACH GOLF RESORT & SPA 5*, Belek, Ultra All Inclusive


► LIMAK LIMRA HOTEL&RESORT 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► ORANGE COUNTY KEMER 5*, Kemer, Ultra All Inclusive 


► CRYSTAL PALACE LUXURY RESORT & SPA 5*, Side, Ultra All Inclusive


► AKKA ALINDA HOTEL 5*, Kemer, Ultra All Inclusive 


► KAMELYA SELIN HOTEL 5*, Side, Ultra All Inclusive


► IC HOTELS GREEN PALACE 5*, Lara, Ultra All Inclusive


► ADALYA ELITE LARA 5*, Lara, Ultra All Inclusive


► FAME RESIDENCE LARA &SPA 5*,Lara, All Inclusive


► IC HOTELS SANTAI FAMILY RESORT 5*, Belek, Ultra All Inclusive


► CLUB ASTERIA BELEK 5*, Belek, High Class All Inclusive


► CRYSTAL FAMILY RESORT & SPA 5*, Belek, Ultra All InclusiveHotele Luxoze 


► CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT & SPA 5*, Side, Ultra All Inclusive


► TRENDY LARA HOTEL 5*, Lara, Ultra All Inclusive


► MARTI MYRA 5*,Kemer, Ultra All Inclusive


► AYDINBEY KING’S PALACE & SPA 5*, Side, Ultra All Inclusive


► SHERWOOD EXCLUSIVE KEMER 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► DELPHIN DELUXE RESORT 5*, Alanya, Ultra All Incusive 


► MIRACLE RESORT HOTEL 5*, Lara, Ultra All Inclusive


► ROYAL ALHAMBRA PALACE 5*,  Side, Ultra All Inclusive


► ROYAL DRAGON HOTEL 5*, Side, Ultra All Inclusive


► ROYAL TAJ MAHAL HOTEL 5*,  Side, Ultra All Inclusive


► THE LAND OF LEGENDS 5*, Belek, Me mengjes ose Mengjes e Darke


► SPICE HOTEL SPA 5*, Belek, Ultra All Inclusive


► NIRVANA LAGOON VILLAS SUITES & SPA 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► AMARA CLUB MARINE NATURE 5* Kemer, Ultra All Inclusive


► NASHIRA RESORT HOTEL 5*, Side, Ultra All Inclusive


► LIMAK ARCADIA RESORT HOTEL 5*, Belek Ultra All Inclusive


► ALBA ROYAL HOTEL 5*, Side, Ultra All Inclusive


► RIXOS BELDIBI 5, Kemer, Ultra All Inclusive


► CRYSTAL SUNRISE QUEEN LUXURY RESORT & SPA 5*, Side, Ultra All Inclusive


► ROYAL SEGINUS HOTEL 5*, Lara, Ultra All Inclusive


► LIMAK ATLANTIS DELUXE RESORT HOTEL 5*, Belek, Ultra All Inclusive


► KEMER BARUT COLLECTION 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► BAIA LARA HOTEL 5*, Lara, Ultra All Inclusive


► ROYAL HOLIDAY PALACE 5*, Lara, Ultra All Inclusive


► ROYAL WINGS HOTEL 5*, Lara, Ultra All Inclusve


► ROYAL ADAM & EVE 5*,  Belek, Ultra All Inclusive (Vetem per te rritur)


► AKKA ANTEDON HOTEL 5*, Kemer, Ultra All Inclusive


► BELLIS DELUXE HOTEL 5*, Belek, Ultra All Inclusive


DELPHIN PALACE HOTEL 5*,Lara, Ultra All Inclusive


► SUSESI LUXURY RESORT 5*, Belek, Ultra All Inclusive


► ARUM BARUT COLLECTION 5*, Side, Ultra All Inclusive


► SENSIMAR SIDE RESORT & SPA 5*, Side, Ultra All Inclusive


► DELPHIN DIVA PREMIERE HOTEL 5*, Lara, Ultra All Inclusive


► LIMAK LARA DELUXE RESORT HOTEL 5*,  Lara, Ultra All Inclusive


► CONCORDE DE LUXE RESORT 5*,  Lara, Ultra All Inclusive


► LARA BARUT COLLECTION 5*,  Lara, Ultra All Inclusive


► DELPHIN BE GRAND RESORT 5*, Lara, Ultra All Inclusive


► DELPHIN IMPERIAL HOTEL 5*,  Lara, Ultra All Inclusive


► ACANTHUS & CENNET BARUT COLLECTION 5*,  Side, Ultra All Inclusive


► CALISTA LUXURY RESORT 5*, Belek, Ultra All Inclusive


► IC HOTELS RESIDENCE 5*,  Lara, Ultra All Inclusive


► REGNUM CARYA GOLF & SPA RESORT 5*, Belek, Luxury All Inclusive


► TITANIC MARDAN PALACE HOTEL 5*,  Lara, Golden All InclusiveKUJDES:
Dhoma ne hotel merret ne oren 14:00 te dites qe mberrini, dhe dorezohet ne oren 12:00 ne dreke  diten qe  do  dilni .
Pra, ju nese do mberrini heret ne hotel, nuk e merrni dot dhomen deri ne oren 14:00. Kete kohe mund ta kaloni ne ambjetet e hotelit. Gjithashtu, diten qe largoheni, dhomen e lironi ne oren 12:00 ne dreke te dites qe do largoheni dhe do qendroni ne ambjetet e hotelit deri ne mbremje qe vjen ju merr shoqeruesi. Sipas deshires, me kosto shtese, mund ta mbani dhomen per check out te vone, deri ne oren 18:00 ose mund ta merrni naten e plote qe ta keni dhomen deri ne mbremje te dites qe largoheni.
.
.Informacion i Rendesishem

 Nga data 10 janar 2022, për udhëtimet drejt Turqisë, në kushtet e Covid-19, kërkohet:

- Certifikatë vaksinimi (vaksinat e njohura nga OBSH dhe Ministria Turke e Shëndetësisë), ku të jenë marrë dy doza vaksinimi minimalisht 14 ditë përpara hyrjes në Turqi ose një dozë vaksine Johnson & Johnson.    OSE

- Të paraqisni të dokumentuar se keni kaluar apo jeni shëruar Covid-19, brenda 6 muajve të fundit, që llogariten pasi kanë kaluar 28-të ditë nga dita e testit të parë PCR me rezultat pozitiv. 

- Në rast se posedoni një nga dokumentet e mësipërme, nuk do t’ju kërkohet as test PCR apo antigjen dhe as nuk do të zbatohet karantina.

- Në rast se nuk posedoni një nga dokumentet e mësipërme, duhet të paraqesin test negativ PCR 72 orë përpara udhëtimit ose test antigjen 48 orë përpara udhëtimit.

 Autoritetet e Ministrisë së Shëndetësisë në bashkëpunim me Autoritetet Aeroportuale Turke, mund të kryejnë testime të rastësishme. 

- Në rast se rezultoni pozitivë, do të trajtoheni në përputhje me Udhëzimet Covid-19 të Ministrisë së Shëndetësisë dhe do të karantinoheni për 7 ditë bashkë me personat që kanë qenë në kontakt të ngushtë me ju/bashkudhëtarët tuaj, në adresat e deklaruara. 

- Mund të dilni nga karantina në ditën e -të, në rast të një testi negativ Covid-19. Për personin bartës të virusit,  karantina përfundon vetëm ditën e 7-të, pa nevojën e një testi negativ PCR.

 Fëmijëve nën moshën 12 vjeç dhe udhëtarëve tranzit, nuk ju kërkohet test anti-covid apo provë të dokumentuar vaksine.

Duhet patjeter te plotesoni formularin PLF 24 ore para hyrjes ne territorin e Republikes Turke dhe ta ruani ate ne telefonat tuaj mobil ose te printuar. Linkun e formularit e gjeni ketu: https://register.health.gov.tr/


Per hyrjen ne SHQIPERI 

Informacion mbi lëvizjen e shtetasve të huaj ne Shqipëri
+ -

 Nga data 02 dhjetor 2021, për të hyrë në Republikën e Shqipërisë, nga të gjitha pikat kufitare, si në rrugë tokësore, detare apo ajrore, si dhe udhëtimet transit, duhet të paraqisni një nga dokumentet e mëposhtme:

 Pasaportë vaksinimi, ku data e vaksinës së fundit të ketë të paktën 2 javë e aplikuar nga data e hyrjes në kufi.

 Test PCR, të kryer brenda 72 orëve ose testin e shpejtë antigjen brenda 48 orëve të hyrjes në kufi.

 Provë të kalimit të infeksionit Sars-Cov-2 të vlefshme deri në 6 muaj pas shërimit.

 Përjashtim nga rregullat e përcaktuara bëhet për fëmijët deri në moshën 6 vjeç.

  Qytetarët rezidentë të Republikës së Shqipërisë dhe që nuk kanë asnjë nga dokumentet e përmendura më sipër, duhet të vetë izolohen për një periudhë 10 ditore dhe të informojnë autoritetet shëndetësore për të kryer një test në fund të periudhës së izolimit.
.
.