Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Ammon Zeus 4*- Kallithea ,  Halkidiki

Ammon Zeus 4* - Kallithea  ,  Halkidiki

 

Ammon Zeus me 4 yje, është një ndër hotelet e para të ndërtuara në Halkidiki dhe shtrihet saktësisht në një vënd ku më përpara ishte shtëpia e manastirit rus Athos. Hoteli gjendet ne periferi të Kallitheas që është prefektura e Halkidikisë.

 

Hoteli ofron 126 dhoma nga të cilat 14 dhomat familjare janë të pajisura potësisht me të gjitha objektet e nevojshme. Nga ballkonet e gjera klientët mund të shijojnë panoramat e papërsëritshme të Egjeut dhe të maleve të gjelbëruara që rrethojnë zonën.

 

Hoteli ka një restorant ku klientët mund të shijojnë mëngjeset, ndërsa drekat dhe darkat janë të përgatitura me specialitete tradicionale greke me përbërës lokalë nga nje staf i kualifikuar kuzhine.

 

Hoteli ofron edhe nje lounge bar dhe një pishinë ndërkohë që plazhi është vetëm 20 metra larg hotelit. Në zonën rrethuese gjenden bare, restorante, banka, zyra postare, supermarkete, dhe farmaci. 

 

Koncepti Half Board - Mëngjesin dhe Darkën të përfshira.

 

Hoteli gjithashtu ofron:

 

- Sistem zgjimi;

- Krevat per bebet (baby cot) nqs klineti e deshiron;

- Sherbime zyre (fotokopje, fax)

- Çadra dhe shezllone për pishinën dhe detin;

- Kënd Interneti;

- Jacuzzi;

 

Kujdes:

Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi. 

Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 

Taksat janë: 

• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë

• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë

• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë

• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë


Më Shume Detaje: Distancat:

 

- Në plazh

- 80 km nga aeroporti i Selanikut

Hoteli ne Harte

Ammon Zeus kallithea
.

Ammon Zeus  4* - Kallithea Halkidiki

 

LISTA E ÇMIMEVE

 

Çmimet e dhomave

» Dhomë Standart Deluxe Pamje nga Kopshti (Max: 3 Rritur)                     Tarifa

nga 25/04/2019 në 23/05/2019

€ 109.71

nga 24/05/2019 në 17/06/2019

€ 143.29

nga 18/06/2019 në 09/07/2019

€ 197.34

nga 10/07/2019 në 24/07/2019

€ 258.29

nga 25/07/2019 në 15/08/2019

€ 284.05

nga 16/08/2019 në 29/08/2019

€ 258.29

nga 30/08/2019 në 20/09/2019

€ 193.66

nga 21/09/2019 në 14/10/2019

€ 109.71

» Dhomë Standart Deluxe Pamje nga Deti (Max: 3 Rritur)                  Tarifa

nga 25/04/2019 në 23/05/2019

€ 121.44

nga 24/05/2019 në 17/06/2019

€ 158.93

nga 18/06/2019 në 09/07/2019

€ 218.27

nga 10/07/2019 në 24/07/2019

€ 287.96

nga 25/07/2019 në 15/08/2019

€ 314.87

nga 16/08/2019 në 29/08/2019

€ 287.96

nga 30/08/2019 në 20/09/2019

€ 215.74

nga 21/09/2019 në 14/10/2019

€ 121.44

 

Çmimet për dhomë, akomodimi gjysëm pensioni