Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Alia Palace - Pefkohori Halkidiki(m)

Alia  Palace  5*-Halkidiki

 

Alia Palace me 5 yje, është vendosur në Halkidiki në krye të fshatit Pefkohori në një mjedis të qetë me pamje nga Gjiri Cassandra. I ndodhur në një vend strategjik hoteli është vetëm një hap larg nga dyqanet, restorantet dhe jeta e natës e Pefkohorit duke ofruar një pamje mahnitëse panoramike të detit në një ambient mjaft relaksues.

Alia Palace është një hotel i ri, ku një arkitekturë moderne është e kombinuar në harmoni me mjedisin e natyrës lokale. Çdo dhomë e Alia Palace është projektuar për të bërë qëndrimin e klientëve sa më të kënaqshëm që të jetë e mundur.

Stafi i hotelit është i gatshëm për të realizuar pushimet e ëndërruara për klientët e tij.Alia Palace me 5 yje, është një hotel i ri, ku një arkitekturë moderne është e kombinuar në harmoni me mjedisin e natyrës lokale.

Dhomat janë të dizejnuara dhe të zbukuruara me shije të hollë.

Hoteli përbëhet nga 86 dhoma me pamje deti dhe bregdeti. Kategoritë e dhomave janë si më poshtë: - Dhome dyshe - me pamje nga deti dhe bregdeti

Dhomë treshe - me pamje nga deti dhe bregdeti -

Dhomë familjare - lidh dyert e brendshme me pamje nga deti apo bregdeti -

Bungalow - me pamje nga deti

Aktivitetet sportive që mund të kryhen në hotel janë: -

Beach Volley; - Dhome lojrash për fëmijët; - Biçikleta me qera; - Pishinë; - Billardo; - Fusha Tenisi;


Koncepti Half Board - Mëngjesin dhe Darkën të përfshira.

Gjithashtu Hoteli ofron:

- Ajër të kondicionuar ne zonat e përbashkëta;

- Shërbim hekurosje;

- Vinotek; - Restorant a la carte;

- Vend për ruajten e bagazheve;

- Staf që komunikon në disa gjuhë të huaja;

- Kënd Interneti (me pagesë);

- Sistem zgjimi;

- Krevat për fëmijët nqs klientët e kërkojnë;

- Ngrohje qëndrore; - Frigorifer;

- Shezllone dhe çadra për detin dhe pishinën; *(me pagesë) - Peshqir për plazhin;


Kujdes:


Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi

Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 


Taksat janë

• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë

• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë

• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë

• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë


Më Shume Detaje: Distancat:


- Plazhi: 800 Metra
- 90 kilometra nga Selaniku
- 90 kilometra nga aeroporti

Hoteli ne Harte

alia palace
.

Alia Palace 5*

 

LISTA E ÇMIMEVE

 

Çmimet e dhomave

» Dhomë Standarte (Max: 3 Rritur)       Tarifa

nga 03/04/2019 në 25/04/2019

€ 80.50

nga 26/04/2019 në 28/04/2019

€ 80.50

nga 29/04/2019 në 31/05/2019

€ 90.85

nga 01/06/2019 në 30/06/2019

€ 132.25

nga 01/07/2019 në 20/07/2019

€ 148.35

nga 21/07/2019 në 24/08/2019

€ 166.75

nga 25/08/2019 në 10/09/2019

€ 148.35

nga 11/09/2019 në 30/09/2019

€ 132.25

» Dhomë Standarte me Pamje nga Deti (Max: 3 Rritur)      Tarifa

nga 03/04/2019 në 25/04/2019

€ 95.45

nga 26/04/2019 në 28/04/2019

€ 95.45

nga 29/04/2019 në 31/05/2019

€ 105.80

nga 01/06/2019 në 30/06/2019

€ 152.95

nga 01/07/2019 në 20/07/2019

€ 179.40

nga 21/07/2019 në 24/08/2019

€ 193.20

nga 25/08/2019 në 10/09/2019

€ 179.40

nga 11/09/2019 në 30/09/2019

€ 152.95

» Suite Xhunior Promocionale (Max 2 Rritur +2 Femije ose 3 Rritur)      Tarifa

nga 03/04/2019 në 25/04/2019

€ 105.80

nga 26/04/2019 në 28/04/2019

€ 105.80

nga 29/04/2019 në 31/05/2019

€ 125.35

nga 01/06/2019 në 30/06/2019

€ 188.60

nga 01/07/2019 në 20/07/2019

€ 213.90

nga 21/07/2019 në 24/08/2019

€ 232.30

nga 25/08/2019 në 10/09/2019

€ 213.90

nga 11/09/2019 në 30/09/2019

€ 188.60

 

Çmimet për dhomë, akomodimi gjysëm pensioni