Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Ski ne  Kolashine , 2  dite 45 euro

Ski Në Kolashin 2 Ditë €45

Vizitohen: Kolashin - Podgorica


Data e Udhetimit:

    ►Dhjetor 29-30

    ►Janar 1-2, 2-3, 5-6, 9-10, 12-13, 16-17, 19-20, 23-24, 26-27, 30-31

    ►Shkurt 2-3, 6-7, 9-10, 13-14, 16-17, 20-21, 23-24, 27-28

    Hotel Kostas 4* €45

    Hotel Aurel 4* €55

 

Programi:

►Dita e pare:

Ujevara e Niagares – Podgorice – Delta City shopping

-Nisja nga Tirana ne oren 7:30 te mengjesit . Kalimi I kufirit nga dogana e Hanit te Hotit. Ndalese per kafe, foto the nje pushim te shkurter ne Shkoder. Pas proceduarave kufitare, vazhdimi i udhetimit drejt Podgorices ku destinacioni i pare do te jete Ujevara e Niagares. Ndalese per fotografi dhe kafe per te shijuar bukurine natyrore qe te ofron Ujevara. Pas vizites ne Ujevaren e Niagares vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare Delta City (me e madhia ne Malin e Zi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping. Rreth ores 17:00 akomodimi ne Hotel. Hoteli (i pozicionuar ne zonen e re te biznesit te Podgorices) ndodhet 800 m larg qendres se qytetit ne nje distance prej 10-15 minutash ne kembe. Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur spa e hotelit si jakuzzi, sauna, banjo turke dhe palestren. Per personat qe do deshirojne guida do ju shoqeroje ne kembe, per te vizituar qytetin e Podgorices si sheshi kryesour, bulevardin buze lumit, etj. Darka shtrohet buffe e happur ne restorantin e hotelit, ku ju mund te konsumoni cfare te deshironi. Pas konsumimit te darkes qendrim i lire per te shfryezuar clubet e qytetit .

 

Dita e dyte:

 KOLASHIN

Pas konsumimit te mengjesit, ne oren 08:30 nisemi drejt Kolashinit .

Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:00 dhe qendrimi atje perafersisht deri ne oren 14:30.

Mundesi per per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore.

Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantet e zones.

PISTA E SKIJIMIIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.

Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur skiatoret nga njera pist ne tjetren

Pas shfrytezimit te Kolashines me natyren e bardhe qe ajo ofron , nisemi per ne Tirane .Ndalesa rruges per kafe dhe pushim .Mberritja ne Tirane ne darke.

 

Fundi i sherbimit tone.

 

Sugjerohet te keni me vete :

 

-Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

€45

Ne cmim perfshihet

*Transporti sipas programit Tirane – Podgorice – Kolashin – Tirane

*Akomodimin ne hotel (ne qender te Podgorices)

*Mengjesi dhe Darka

*Perdorimi i qendres SPA per hotel Aurel (jakuzzi, banjo turke, sauna, palester)

*Shoqerues Shqiptare

Ne cmim nuk perfshihet

*Siguracioni i shendetit ne udhetim

*Pajisjet e skive

*GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "NE CMIME PERFSHIHET"

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

 

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS

• 3-5.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE

• 6-11.99 VJEC PERFITON 35 % ZBRITJE

• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

 

SHENIM

 

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

.
.
ski ne kolashin
Çmimet e dhomave
                                                                                                                                                                               
                                                                                                         » Dimër III
                                                                                                              2  dite                                Tarifa     
Dhomë Standart Hoteli  (Max: 3 Rritur)                                                                                      € 45.00
                                                                                                   

Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe

.
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

.