Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Weekend ne  Lefkada – Parga – Preveza, 3 dite €79

Lefkada – Parga – Preveza,
09 Mars , 3  dite 79  euro
AKOMODIMI NE HOTEL LEFKAS 3YJE SUPERIOR (NE QENDER TE LEFKADES)


P R O G R A M I


Dita 1: PARGA – PREVEZA – LEFKADA
*Nisja nga Tirana te Premten ne oren 05:00.
Ndalesa të shkurtra rrugës.
*Mberritja ne Parga. Vizitë në qytetin e Pargës.
Më pas vazhdojmë udhëtimin drejt qytetit te Prevezës. Vizitë në qytetin e Prevezës.
*Mberrijme ne Lefkada.
Kohe e lire
*Pozicionimi i Hotel Lefkas ne qender te qytetit dhe prane detit, ju mundeson te vizitoni qytetin e Lefkades dhe e frekuentoni baret qe ndodhet ne afersi te hotelit.


Dita 2: LEFKADA (Shetije me traget ne ishujt Lefkades)
*Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit  do te nisim aventuren BLU, ku ne portin e Nidrit na pret trageti per te vazhduar lundrim ne ishujt me fame boterore te Lefkades.
E gjithe dita e dyte do te jete e dedikuar per te vizituar bregdetet me famë boterore të Lefkades… si
❧Porto Katsiki,
❧Meganisi,
❧Scorpions,
❧Porti Fiskardo
❧shpellen Papanikolis.
❧Kefalonia
❧Itaka
Ne mberritje, vizite ne ujvarat e fshatin Nidri. Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale (10€) dhe zgjat rreth 3-4 ore. Pas mberritjes ne portin e Nidrit, vazhdimi i vizitave ne manastirin e Faneromenis.
Kthimi ne Lefkada pasdite dhe kohe e lire per te pushuar
(Personat qe nuk deshirojne  te marrin pjese ne kete udhetim, mund te kalojne kohen duke vizituar qytetin e Lefkades ose ne baret e lokalet qe ndodhen vetem disa hapa larg nga hoteli)

*Darka e lire ku Pozicionimi i Hotel Lefkas ne qender te qytetit dhe prane detit, ju mundeson te vizitoni qytetin e Lefkades dhe e frekuentoni baret qe ndodhet ne afersi te hotelit.


Dita 3: JANINE

*Mëngjesi në hotel.
Pas mengjesit nisemi drejt Janines per te vizituar qyteti
Turi do te filloje me qytetin e vjeter te Janines ku do te vizitojme kalane e Janines, xhamine Asllan Pasha, xhamine Fethiye, varrin e Ali Pashes dhe muzeun Bizantin.
Vazhdojme turin drejt liqenit te famshem Pamvotis ku do te marrim anijen dhe do te vizitojme ishullin e Janines i cili ndodhet ne mes te liqenit. Ne ishull do te vizitojme shtepine e Ali Pashes dhe kohe e lire per shetitje ne rruget me kalldrem.
*Pas vizites se Janines kthimi nga Kakavija drejt Tiranes
*Mbërritja në Tiranë ne darke

——————————————–
Duhet të dini se:

►Ne cmim per personin përfshihen:
➤Transporti dhe te gjitha sheshtije sipas programit.
➤Akomodimi per 2 nete ne hotel Lefkas ne qender te Lefkades, prane lokaleve, restoraventeve dhe tavernave te qytetit.
➤Mengjeset te cilet shtrohen bufe ne restorantin e hotelit gjate qendrimit tone ne Lefkada
➤Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit
➤Taksat turistike per 3 ditet e qendrimit ne Greqi

———————————————–
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades

► Nisja do të bëhet në orën 05:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thye

——————————————–
❎NE CMIM NUK PERFSHIHET❎–
– Bileta 10 euro e shetitje me traget ne ishujt e Lefkades dhe ndalese per te bere plazh ne ishujt (ne cmimin e tragetit perfshihet edhe dreka ne traget)
– Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit

——————————————————–
SHENIM!!! VENDET NE TRANSPORT ZIHEN SIPAS NUMRIT TE BILETES QE DO MERNI NE ZYRE. ATO PERCAKTOHEN NE SAJ TE KOHES QE JU BENI REZERVIMIN PRANE NESH!

 ——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

.
lefkada-parga-preveza
weekend
.
 
  Cmimet e Dhomave
Parga - Lefkada -Preveza
09 Mars -3 dite
 Tarifa
  Dhomë Standart Hotel 3*  (Max: 3 Rritur)
.
 € 79.00
  Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+ Kontrate