Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Weekend   ne  Selanik  , 3 ditë  €79   
KUJDES: Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion 1.5 euro per dhome ne hotel me 3, 3 euro per dhome ne hotel me 4* dhe 4 euro per dhome ne hotel me 5*.
Selanik 3 Dite 79 Euro
Vizitohen: Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit, Forumi Romak, Harku i Galerios, zona Tsimiski, Kulla e Bardhë

Data e Udhetimit:
 • ► 9-11 , 16-18 , 28-30 , 30 Nentor - 2 Dhjetor
 • ► 7-9 , 21-23 Dhjetor
Akomodimi ne :
 • Hotel Perinthos - €79
 • Hotel ABC - €85
Programi:
==========

Dita e Parë: Nisja ne ora 05.00 nga Tirana, udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime gjate rruges. Mberritja në Selanik. Akomodimi ne hotel .Hotel ABC ndodhet ne qender te qytetit dhe hotel Perinthos ndodhet 15 min larg nga qendra e qytetit. Per personat qe akomodohen ne hotel Perinthos do te kene shoqerim te dyja netet me autobus drejt qendres se qytetit.Pasdite e lire ose nen shoqerimin e guides per shetitje ne qytet.


Dita e Dytë: Mengjesi ne hotel. Fillojne vizitat e atraksioneve kryesore te Selanikut, nje qytet qe daton qe ne vitin 315 para Krishtit dhe qe ka marre emrin nga motra e Aleksandrit te Madh. Vizitohen Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekulline dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë ku keni mundesine te shijoni kafen tuaj buze detit ose ne nje prej anijeve qe vozisin pergjate bregdetit me pamje nga gjithe qyteti. Pasditja per Shopping ne nje nga qendrat tregetare me te medha, Cosmos. Darka opsionale ne nje nga tavernat ne zonat me te frekuentuara ne Selanik.


Dita e Tretë: Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalesë ne qytetin Kastoria i cili shtrihet ne brigjet e liqenit Orestiadha dhe qe dallohet per kishat Bizantine si edhe per prodhimet e lekures te cilat mund ti gjeni ne dyqanet e ndryshme brenda ne qytet. Ndalese ne qytet per te shijuar kafe buze liqenit. Vazhdon udhetimi drejt kufirit te Kapshtices dhe drejt Pogradecit ku mund te qendroni per te shijuar dreken. Nisja dhe mbrritja në Tirane.


€79
Ne cmim perfshihet
 • *Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus komod
 • *Akomodim në hotelet perkatese
 • *Mëngjeset për të gjitha ditët e qendrimit
 • *Guide profesionale

 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program
 • *Hyrjet në monumente dhe muzeume
 • *Siguracioni jetes ne udhetim
 • *TAKSAT LOKALE SIPAS LIGJIT TE RI GREK , 1.5 EURO PER DHOME NE NATE PER HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTEL ME 4 YJE .

 • POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-3.99 VJEC JANË FALAS
  • 4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  Shenim
  ►Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ►Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ►Per rezervim nevojitet 30% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 7 dite para nisjes.
  ►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ►Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  ►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

  .
  Udhetim ne  Selanik
     .
   
  Çmimet e dhomave
   - Selanik -
   Tarifa
  Hotel 3* Dhomë Standart   (Max: 3 Rritur)
  Hotel 4* Dhomë Standart   (Max: 3 Rritur)
         Date 09 ,16, 28 ,30 Nentor - 3 Dite
         Date  07 dhe 21  Dhjetor - 3  Dite
    € 79.00
    € 85.00
   Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
  .
   
  .
  thesaloniki
  .

  PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
  • Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
  • Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

  Regullore+kontrate