Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Plazh në Kroaci  ,  5 Ditë €350  

5 DITE PLAZH NE KROACI

➤Muaj Korrik  dhe  Gusht 2018 (Plazh ne Split, Zadar, Krka, dhe ishujt e Kroacise)

 

    Nisja e pare  : 20/07/2018

    Kohëzgjatja: 5 ditë

    Vendodhja: Split

    Çmimi: fillon nga  €350 


Akomodim ne Resort IMPERIAL Beach 3Yje .

Resorti dipsonon plazhin privat, pishine dhe akomodimi vetem ne dhoma superiore.

MENGJESI DHE DARKA – BUFE E HAPUR

 

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE
►Dt. 20  KORRIK  (5 Dite)  – Cmmi €350 
►Dt. 28 KORRIK  (5 Dite) – Cmmi €360
►Dt. 1  GUSHT (5 Dite) – Cmmi €370
►Dt. 5 GUSHT (5 Dite) – Cmmi €370
►Dt. 9 GUSHT (5 Dite) – Cmmi €370


►Ne cmim përfshihen::
• Transporti vajtie – ardhje sipas programit me autobuz komod
• Te gjitha shetitjet dhe transfertat sipas programin me autobuzin e agjensise
• Mengjeset dhe Darkat te cilet shtrohen bufe ne restorantin e resortit
• 4 Nete akomodim ne resort Resort Imperail Beach 3 yje ne Vodice buze plazhit dhe me pishine ne dhome Superiore
• Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit
• Taksat turistike per 5 ditet e qendrimit ne Kroaci
• Perdorimi i plazhit dhe pishines se hotelit
• Perdorimi i salles se lojerave (ping pong, bolling, bilardo)
• akses ne internet Wi-Fi gjate qendrimit ne hotel
• Pije mire-se ardhje ne resort


——PROGRAMI UDHETIMIT 5 DITOR—–

 

DITA 1: PLAZH NE VODICE
*Nisja ne mesnate ora 00:00 nga kafe Flora.
Pas kalimit te pikes kufitare te Muriqanit vazhdim i udhetim neper rivieren e Malit te Zi pa ndalesa duke pershkruar Shen Stefan – Budva dhe Tivat. Kalimi i gjirit te Kotorit me traget per ne Hercegnove dhe vazhdimi i udhetimt per ne territorit Kroat, drejt qytetit te Vodice. Mberritja ne hotel paradite,
*Akomodimi ne Resort 4 yje ne Vodice buze plazhit.
Koha e lire per plazh (ne plazhin e hotelit ose pishinen e hotelit), pasi resorti disponon plazhin e tij dhe pishinen e tij
Darka bufe ne restorantin e hotelit
*Pas darke ne shoqerine e guides vizite e qendres se qyetit te Vodice (700 m larg)
Qendrimi deri ne oren 23:30 ne  dhe kthimi ne hotel.

 

DITA 2: PLAZH NE VODICE DHE PLAZH NE PARKUN KRKA
*Mengjesi ne hotel
Kohe lire per plazh ne ujin e krital te bregeditet te Vodice, ne plazhin e hotelit.

Eskursion ne parkun Krka ora 15:30 – 19:00
Pas drekes, mundei per te viztiur dhe bere plazh ne Parkun Krka (25 min larg Splitit).
Parku Natyror KRKA, i cilesuar si parku me i bukur i territorit te Kroacise. Me nje siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar ne 1985) shquhet per ujevarat e tij qe formohen gjate kaskades se lumit Krka dhe si nje habitat i mrekullueshem per zogjte (mbi 225 specie te ndryshme jetojne ne Krka), duke kthyer shetitjen ne kete park nje simfoni cicerimash.
Pas vzites se parkut, kohe e lire per plazh ne Ujevarat e Krkas.
Kthimi ne hotel pasdite

*Personat qe nuk deshirojne te jene pjesemares ne  eskursionin e lundrimit me traget ne ishujt e Splitit mund te qendrojne ne hotel per te shfrytezuar plazhin dhe pishinen e hotelit
*Darka bufe ne restorantin e hotelit.
*Pas darka e lire per te shijuar jeten e nates te qyetit.

 

DITA 3: PLAZH NE SPLIT DHE LUNDRIM ME TRAGETIN ISHUJT BOL dhe GOLDEN HORN
*Mengjesi ne hotel.
Per personat qe deshirojne te perjetojne nje aventure blu, mund te zgjedhin te prenotojne eskursionin me traget ne Bol beach dhe Golden Horn beach te lokalizuar ne ishullin Brac (ishulli me i madh i Splitit).
*Nisja ne oren oren 7:00 nga hoteli ne drejtim te Splitit (50 minuta larg) ku ne portin e qyetit ne pret trageti per te filluar lundrimin drejt ishullit Brac ne plazhin Bol dhe Golden Horn
Duhet te dini qe Bol beach eshte cilesuar pjese e 10 plazheve me te bukur te Botes. Qendrimi ne Bol beach per disa ore dhe me pas transferimi ne Golden Horn Beach, nje nder plazhet me te famshem te Kroaciwe.
Qendrimi ne Golden horn beach per disa ore per plazh dhe kthimi ne port ne Split ne oren 19:30.
Gjate lundrimit, ne traget do te keni mundesi te shijoni dreken dhe pije jo-alkolike dhe alkolike pa limit.
Pas kthimi ne port, transferta ne hotel per te konsumuar darken.

*Personat qe nuk deshirojne te jene pjesemares ne  ne ekskursionin e lundrimit me traget ne ishujt e Splitit mund te qendrojne ne hotel per te shfrytezuar plazhin dhe pishinen e hotelit
*Darka bufe ne restorantin e hotelit.
*Pas darka e lire per te shijuar jeten e nates te qyetit.


DITA  4: PLAZH NE ZADAR DHE VIZITE E QYTETIT
*Mengjesi ne hotel.

Pas mengjesit Eskursion ne qytetin e Zadarit (50  minuta larg), drejt plazhit  Zaton Beach
I njohur si një nga plazhet më të mira në Kroaci, Zaton Beach iu dha statusi i flamurit blu që dëshmon për cilësinë e ujit, sigurinë, menaxhimin e mjedisit dhe shërbimin cilësor. Bregdeti i tij eshte i nderthur merërë dhe guralecë dhe i rethuar  nga pisha që ofrojnë hije të ftohtë në muajt e nxehtë të verës. Nje plazh qe plotëson shumë nevoja të ndryshme dhe qe është epitomi i një plazhi të shkëlqyer Adriatik të rrethuar nga gjelbërimi mesdhetar.
Gjate qendrimit ne Zaton, mund ushtroni sportin tuaj te preferuar ujor (si jet-ski, paraglading, wind-surf, etj) ose te  lexoni një libër në një shtrat te varur në hijet e pishes. Gjithasthu mund te zgjidhni te kaloni kohen tuaj edhe në kompleksin e pishinave te ndodhur ne Zaton Beach.

*Pasdite vizite e qyteit te Zadarit ne shoqerine e guides,  nje qytet ku edhe jane te vendosur nje komunitet shqiptaresh para 500 vjetesh dhe kane formuar qytezen e tyre qe quhet Kallmeku. Gjate vizites ne qytetin e Zadarit do te shohim: Forumin Roman, Kishen e Donatus, Kishen e Shen Marise, Sheshin e Popullit, etj.
Kthimi ne hotel mbremje per te konsumuar darken.

*Personat qe nuk deshirojne te jene pjesemares ne  ne ekskursionin e lundrimit me traget ne ishujt e Splitit mund te qendrojne ne hotel per te shfrytezuar plazhin dhe pishinen e hotelit
*Darka bufe ne restorantin e hotelit.
*Pas darka e lire per te shijuar jeten e nates te qyetit.


DITA 5: PLAZH NE VODICE DHE KTHIMI NE TIRANE
*Mengjesi ne hotel,
Kohe e lire per plazh ne Vodice ne plazhin e hotelit ose pishinen deri ne oren 13:00 dhe nisja me pas drejt Tirane
*Ndalesa gjate rruges per ne kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke.
——————————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim përfshihen::
• Transporti vajtie – ardhje sipas programit me autobuz komod
• Te gjitha shetitjet dhe transfertat sipas programin me autobuzin e agjensise
• Mengjeset dhe Darkat te cilet shtrohen bufe ne restorantin e resortit
• 4 Nete akomodim ne resort Resort Imperail Beach 4 yje ne Vodice buze plazhit dhe me pishine ne dhome Superiore
• Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit
• Taksat turistike per 5 ditet e qendrimit ne Kroaci
• Perdorimi i plazhit dhe pishines se hotelit
• Perdorimi i salles se lojerave (ping pong, bolling, bilardo)
• akses ne internet Wi-Fi gjate qendrimit ne hotel
• Pije mire-se ardhje ne resort

———————————————–
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në resort Imperial Beach 4 yje ne qytetin e Vodice, buze plazhit

► Nisja do të bëhet në mesnate orën 00:00 ne diten per perpara udhetimit nga kafe Flora. Udhetojme naten qe te shfrytezojme diten e pare te plazhit

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thye

——————————————–
#SHENIME TE RENDESISHME
– Ne cmim nuk perfshihen drekat e seciles dites. Mund ta konsumoni ate ne restorantet e plazheve ku qendrojme ose ne restorantin e hotelit (pagesa per dreken ne restorantin e hotelit
kushton 8 personi per vakte. Kete pagese e paguani direkt ne resort)
– Eskursioni me traget ne ishujt e splitit diten e trete. Pagesa per cmim per grup eshte 55 euro personi, ku perfshhet lundrimi per 11 ore sipas programit, ndalesat ne plazhet e specifikuar ne intenear,
dhe dreka se bashku me pije pa limit gjate kohe qe po lundroni)
– Hyrja ne parkun Krka gjate eskursionit diten e dyte, Pagesa 10 euro personi
– Hyrja ne plazh Zaton Beach ne Zadar gjate eskursitonit diten e katert (10 euro personi)

.
Koroaci  , plazh 5  dite
vere   2018
 Cmimet  per  person   pas  dates 30 Prill

Çmimet e dhomave

 

» Sezoni II

nga 20/07/2018 në 24/07/2018                                                                                         Tarifa  »

Hotel 3*  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)                                                                    € 350.00 

» Sezoni IV

nga 28/07/2018 në 01/08/2018                                                                                        Tarifa  »

Hotel 3* Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)                                                                     € 360.00» Sezoni V

nga 01/08/2018 në 05/08/2018                                                                                        Tarifa  »

Hotel 3*  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)                                                                    € 370.00


 

» Sezoni VI

nga 05/08/2018 në 09/08/2018                                                                                       Tarifa  »

Hotel 3*  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)                                                                    € 370.00» Sezoni VII

nga 09/08/2018 në 13/08/2018                                                                                      Tarifa  »

Hotel 3*   Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)                                                                  € 370.00


 

  Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
.
split
.
.