Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Meteora dhe Metsovo, 2 Ditë €55

Meteora dhe Metsovo 2 Janar, 2 dite, €55

 

Distanca nga Tirana eshte 378 km, nepermjet doganes se Kakavijes.

 

Datat e tjera te nisjeve:

►  6, 13, 20, 27 Janar

 

Programi:

 

Dita 1:

 

Nisja nga Tirana ne oren 06:00. Ndalesa te shkurtra per kafe rruges. Kalimi I pikes Kufitare se Kakavijes.

Mberritja ne Meteora, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer.

Akomodimi dhe darka ne hotel.

 

Dita 2:

 

Mengjesi ne hotel. Nisemi drejt Metsovo. Gjysem I fshehur ne mjegull dhe mbështjellë në një batanije dëbore, Metsovo praktikisht duket si një pikture ne nje lartesi prej 1160 m. Duke ruajtur karakterin e tij tradicional, në vargmalin e Pindit, Metsovo është nje nga destinacionet plotë jetë gjatë gjithë vitit dhe me bujari ju ofron bukuritë e tij natyrore përreth.

Zona per Ski ne Metsovo është e përbërë nga tre vendpushimet: Politsies, Karakoli dhe Zygos(rreth 10 km shtigje), kane 3 ashensore dhe 5 shtigje(pista). Ski  dhe shetitje me teleferik.

Dreka e lire.

Nisja per ne Tirane rreth ores 17:00.

Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane.

Fundi I sherbimeve tona.

 

Ne cmim perfshihen:

– Transporti komod me autobus  Tirane – Meteora – Metsovo – Tirane

– Hoteli ne Kalambaka me mengjes dhe darke.

– Shoqerues gjate gjithe udhetimit.

 

Cmimet e udhetimeve per femijet: 

0-2 vjec falas

mbi 2 vjec pagese e plote

.
.
Meteora & metsova
 
 
Çmimet e dhomave
  Meteora&Metsovo
nga  02,06,13,20,27 Janar -2  dite
 Tarifa
 Hotel 3* Dhomë Standart   (Max: 3 Rritur)
 
 € 55.00
Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe 
 
 
.
ioannina
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.