Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Liqeni i Matkes , 2  ditë  €55

Liqeni Matka, 2 ditë, €55

 

Datat e tjera te nisjeve:

► 1, 7, 8, 14, 21, 28 Prill

Programi :

Dita e Pare:
Vizitë e Kanionit Matka dhe lundrim në liqen

Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Gjate rruges do te ndalojme ne qytetin e poeteve, ne Struge ku do te pime kafen buze Drinit te Zi. Pas pushimit nisemi drejt Kanionit te Matkes ne perendim te qytetit te Shkupit, ne nje hapesire rreth 5000 hektaresh me bukuri natyrore te paharrueshme dhe Manastire mesjetare.

Me deshire mund te konsumoni dreken ne njerin prej restoranteve buze liqenit ose mund te beni shetitje me motoskafet pergjate liqenit. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo e cila eshte listuar si nje prej bukurive natyrore me te vecanta ne bote. Me pas kthimi ne mol.
Me pas udhetojme drejt qytetit te bukur te Shkupit.
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrivanëve “Aleksander i Madh”, ura e Gurit, ura e Artisteve, Blloku i Muzeve, carshia e vjeter, etj.
– Nisja per ne Tetove per tu akomoduar ne hotel me 4*, ne qender te Tetoves.
– Darka ne restorantin e hotelit. Mbremja e lire.

Dita e dyte:
Pas mengjest ne hotel, vizitojme Tetoven, ose “Kalkandele” sic quhej gjate pushtimit Osman, dhe atraksionet turistike me te bukura te qytetit. Pas drekes nisemi drejt Ohrit.
Mberritja ne Oher dhe ndalese per kafe buze liqenit.
Pas pushimit ne Oher, nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane ne darke. Fundi i sherbimeve tona.

Ne cmim perfshihen:
– Transport komod Tirane – Matka – Shkup – Tirane
– 1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves
– Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel

Ne cmim nuk perfshihen:
– Dreka e seciles dite
– e motoskafit per shetije 90 minuta ne liqenin Matka – 7 euro/ 90 min (opsionale)

Cmimi per femijet:
0-2 vjec falas
2-12 vjec 10 euro zbritje
mbi 12 vjec pagese te plote

Ju bëjmë me dije se

  • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 10 ditë para nisjes.
  • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
  • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
.
.
liqeni i matkes
.
 
Çmimet e dhomave

» Vere

1 ,7,8,14,21,28 Prill -  2 dite

 Tarifa
 Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
.
 €55
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+kontrate

.