Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Lefkada -  Vere 2018  ,  5   dite, 

Lefkada 5 Dite

Vizitohen: Plazhet & ISHUJT , Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka . Kefalonia Qytetet: Lefkada , Parga , Janina

 
 

Data e udhetimit :   22 Korrik 

- 210€  Pegasos 3*  

- 249€  Ionian Star 4* 

 

Data e Udhetimit:   29 Korrik 

- 220€  Pegasos 3* 

- 255€  Ionian Star 4* 


Data e Udhetimit:     26 Gusht 

- 230€  Pegasos 3* 

- 265€  Ionian Star 4*  


Data e Udhetimit:   02  &  09 Shtator 

- 169€  Pegasos 3* 

- 190€  Ionian Star 4*  


►Info mbi hotelet :


Hotel Pegasos 3* ndodhet  ne zonen e Nikianes   15 minuta  larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit  ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://www.hotelpegasos.gr


► Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te ishullit afer clubeve te nates  dhe 3 shetitoreve me kryesore  dhe me te gjalleruara qe Lefkada  disponon .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://ionionstar.gr/Lefkada 5 Dite

Programi:

 

► DITA PARË

 

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes se dites  para nisjes.. Ndalesa të vogla rrugës për në kufirin e Kakavise. Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar .

 

► DITA DYTË

 

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 Euro per person mbaron rreth ores 18:00 te pasdites .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

 

► DITA TRETË

 

Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel.Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .

 

► DITA KATËRT

 

Pas mengjesit, nisemi per ne fshatin turistik Nidri .Opsionale turi “3 Beaches “ qe realizohet me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh . Kjo shetitje kushton 20 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme . Per personat qe nuk duan te bejn kte shetitje mund te qendrojn te bejn plazh ne nje nga plazhet e fshatit Nidri qe do ti sugjeroj guida. Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel . Pas darkes qendrim I lire .

 

► DITA PESTË

 

Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 te darkes. Fundi I sherbimit tone.

 

Ne cmim   perfshihet

*Transporti me autobus komod

*Akomodimi 4 nete në hotelet perkates

*Mëngjesi dhe darka

*Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit


Ne cmim nuk perfshihet

*Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet

*Shëtitjet me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20 per person per secilen

*Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )

*Hyrjet në monumente dhe muzeume

*Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem)

*Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4* , 4  euro ne  hotel me 5 *

Shenim

POLITIKAT E FEMIJEVE

• Hotel Pegasos 3*
0-2.99 VJEC JANË FALAS
4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

• Hotel Ionian Star 4*
0-6.99 VJEC JANË FALAS
Mbi 7 Vjec PAGUAN SI I RRITUR

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75 % ME SHUNE SE SA CMIMI I  NJE PERSONI  NE DHOME DYSHE
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

.
lefkada
.
 
Cmimet e dhomave 
                           Lefkada  5  dite
                 ►   22 Korrik 
  Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 


  Cmimi per person  fillon nga
 € 210.00
 € 249.00
  Çmimet e  dhomave 
Lefkada  5 dite

29 Korrik

Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 


 Çmimi per person fillon nga
  € 220.00
 € 255.00
 
  Çmimet e  dhomave
Lefkada 5 dite

► 26 Gusht

 Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 


   Çmimi per person fillon nga
 € 230.00
 € 265.00
  Çmimet e  dhomave
  Lefkada  5 dite

02  &  09 Shtator

  Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 


  Çmimi per person fillon nga
 € 169.00
 € 190.00
.
.