Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Lefkada - Parga - Janina    ,  4   dite 

Lefkada 4 Dite - Vizitohen:

Plazhet & ISHUJT ,

Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka . Kefalonia

Qytetet: Lefkada , Parga , Janina

Data e Udhetimit:

 

Data e Udhetimit:  31 Maj 

- 93€   Pegasos 3* 

- 129€  Ionian Star 4*  

- 149€  Ionian Blue 5*

 

Data e Udhetimit:  07 , 14 , 21 , 28 Qershor 

- 95€  Pegasos 3* 

- 132€  Ionian Star 4* 

- 175€  Ionian Blue 5*

 

Data e Udhetimit:  05 , 12 , 19 , 26 Korrik 

- 115€  Pegasos 3* 

- 145€  Ionian Star 4* 

- 220€  Ionian Blue 5*

 

Data e Udhetimit:  02 , 09 , 16 , 23 Gusht 

- 126€  Pegasos 3* 

- 155€  Ionian Star 4* 

- 315€  Ionian Blue 5*

    

Data e Udhetimit: 30 Gusht 

- 126€  Pegasos 3* 

- 150€  Ionian Star 4* 

- 300€  Ionian Blue 5*

 

Data e Udhetimit: 06 , 13 Shtator 

- 115€  Pegasos 3* 

- 145€   Ionian Star 4* 

- 220€  Ionian Blue 5*

Lefkada 4 Dite

Programi:

 

► DITA PARË

 

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes se dites se enjte(1 dite para nisjes ) . Ndalesa të vogla rrugës për në kufirin e Kakavise . Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar

 

► DITA DYTË

 

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

 

► DITA TRETË

 

Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel.Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .

 

► DITA KATËRT

 

Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane rreth ores 21:00 ne darke. Fundi I sherbimit tone.

93€ ↑

Ne cmim perfshihet

*Transporti me autobus komod

*Akomodimi 3 nete në hotelet perkates

*Mëngjesi dhe darka

*Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit


Ne cmim nuk perfshihet

*Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet

*Shëtitja me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20

*Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )

*Hyrjet në monumente dhe muzeume

*Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem)

*Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4* , 4  euro    nata   per  dhome ne hotel me 5*/

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-3.99 VJEC JANË FALAS

• 4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE

• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

 

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 25 % ME PAK SE CMIMI PER DY PERSONA

►PER TRANSPORT INDIVIDUAL 15 EURO ZBRITJE NGA CMIMET E MESIPERME

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

 

►Info mbi hotelet :


► Hotel Pegasos 3* ndodhet  ne zonen e Nikianes   15 minuta  larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit  ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://www.hotelpegasos.gr


► Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te ishullit afer clubeve te nates  dhe 3 shetitoreve me kryesore  dhe me te gjalleruara qe Lefkada  disponon .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://ionionstar.gr/


► Hotel Ionian Blue 5 * ndodhet gjithashtu ne zonen e Nikianes   15 minuta  larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit  ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> https://www.ionianblue.gr/


.
lefkada
.
 
Çmimet e dhomave
Lefkada  4 dite

►31  Maj

  Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

      Cmimi per  person  fillon nga                     
 € 93.00
 € 129.00
 € 149.00

Cmimet e dhomave 
                           Lefkada  4 dite
                 ► 07 , 14 , 21 , 28 Qershor
  Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

  Cmimi per person  fillon nga
 € 95.00
 € 132.00
 € 175.00
  Çmimet e  dhomave 
Lefkada  4 dite

► 05 , 12 , 19 , 26  Korrik

Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

 Çmimi per person fillon nga
  € 115.00
 € 145.00
 € 220.00
  Çmimet e  dhomave
Lefkada  4 dite

►02 , 09 , 16 , 23 Gusht

 Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

   Çmimi per person fillon nga
 € 126.00
 € 155.00
 € 315.00
  Çmimet e  dhomave
  Lefkada  4 dite

30 Gusht

  Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

  Çmimi per person fillon nga
 € 126.00
 € 150.00
 € 300.00
  Çmimet e  dhomave
 Lefkada  4 dite

►06 , 13,  Shtator

  Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

  Çmimi per person fillon nga
  € 115.00
 € 145.00
 € 220.00
.
.