Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Lefkada - Parga - Janina    ,  3   dite 

Lefkada 3 Dite - Vizitohen:


Plazhet & ISHUJT ,

Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka . Kefalonia

Qytetet:

Lefkada , Parga , Janina

Data e Udhetimit:

   
Data e Udhetimit:  27 Korrik
- 110€  Pegasos 3*
- 120€  Ionian Star 4*  
   
Data e Udhetimit: 10 , 17 , 24 Gusht
- 120€  Pegasos 3*  
- 130€  Ionian Star 4*  
   
Data e Udhetimit:  14 Shtator
- 85€  Pegasos 3*
- 95€  Ionian Star 4*
- 155€ Ionian Blue 5*
Lefkada 3 Dite

Programi:

 

► DITA PARË
Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes se dites se enjte(1 dite para nisjes ) . Ndalesa të vogla rrugës për në kufirin e Kakavise .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar

► DITA DYTË
Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

► DITA TRETË
Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane  rreth ores 21:00 ne darke. Fundi I sherbimit tone .

►Info mbi hotelet :

Hotel Pegasos 3* ndodhet  ne zonen e Nikianes   15 minuta  larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit  ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://www.hotelpegasos.gr

Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te ishullit afer clubeve te nates  dhe 3 shetitoreve me kryesore  dhe me te gjalleruara qe Lefkada  disponon .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://ionionstar.gr/

► Hotel Ionian Blue 5 * ndodhet gjithashtu ne zonen e Nikianes   15 minuta  larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit  ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> https://www.ionianblue.gr/

Ne cmim perfshihet
*Transporti me autobus komod
*Akomodimi 2 nete në hotelet perkates
*Mëngjesi dhe darka
*Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit

Ne cmim nuk perfshihet
*Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet
*Shëtitja me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20
*Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )
*Hyrjet në monumente dhe muzeume
*Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm)
*Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3*, 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*  dhe 4  euro  nata  dhome ne hotel me 5*.

POLITIKAT E FEMIJEVE

Hotel Pegasos 3*
0-2.99 VJEC JANË FALAS
4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

• Hotel Ionian Star 4*
0-6.99 VJEC JANË FALAS
Mbi 7 Vjec PAGUAN SI I RRITUR


SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) paguan 75 % me shume se sa cmimi i  nje  personi ne  dhome  dyshe

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

.
lefkada
.
 
  Çmimet e  dhomave
Lefkada  3 dite

► 27 Korrik

 Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

   Çmimi per person fillon nga
 € 110.00
 € 120.00
  Çmimet e  dhomave
  Lefkada  3 dite

10 , 17 , 24 Gusht

  Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

  Çmimi per person fillon nga
 € 120.00
 € 130.00
  Çmimet e  dhomave
 Lefkada  4 dite

►   14 Shtator

 Tarifa
 -  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

 Çmimi per person fillon nga
  € 85.00
 € 95.00
 € 155.00
.
.