Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Udhetim  në Janinë dhe Meteora, 2 Ditë €49

Janine & Meteora

2 dite  49 Euro


Nisja  06 ,  13 , 20 , 27  Janar

Dita 1:

Nisja nga Tirana ne 05.00 te mengjesit, ndalese te shkurtra rruges. Vazhdojme udhetimin drejt Janines duke kaluar nga dogana e Kakavijes. Mberritja ne Janine. Fillojme viziten e qytetit me monumentet kryesore: Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret, Sinagoga dhe Xhamitë e vjetra. Nisja per ne qytetin e Kalabakes dhe sistemimi dhe akomodimi ne hotel.

Dita 2:
Mengjesi në hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer. Me pas, vazhdojme udhetimin drejt Kosturit. Pas vizites ne Kostur, nisja per në Tirane, ndalesa te shkurtra rruges, kalimi nga dogana e Kapshtices, ndalese per vizite ne Tushemisht & Drilon, mberritje ne darke ne Tirane.

Ne cmim perfshihen:

 • Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus.
 • Akomodimi në hotel me 3 yje.
 • Mëngjeset dhe darkat për të gjithë ditët e qëndrimit.
 • Shëtitjet në Janine dhe Meteora me autobus (sipas programit).
 • Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.

Në cmim nuk përfshihen:

 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni jetes ne udhetim (i keshillushem).

Shenim:

 • Krevati mund te mos jete dopio, por 2 krevate tek te bashkuar.
 • Personi tek, ne dhome dyshe, paguan Extra.
 • Shtesa per konsumimin e darkes ne hotel 6 Euro

Femijet:

 • 0-3.99 vjec jane falas;
 • 2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 50% zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

 • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 7 dite para nisjes.
 • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
.
.
 Janine dhe Meteora
 
 
Çmimet e dhomave
 Janine & Meteora
nga  06, 13,20,27 janar -2  dite
 Tarifa
 Hotel 3* Dhomë Standart   (Max: 3 Rritur)
 
 € 49.00
Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe 
 
 
.
ioannina
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.