Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

 Dubrovnik  , 3 dite 89  euro

dubrovnik kroaci erlitarvel
shenstefan dubrovnik erlitravel udhetime
budva dubrovnik kotorr erlitravel
dubrovnik kroaci erlitravel udhetim
dubrovnik udhetime autobus
erlitravel dubrovnik udhetim turistik
  Dubrovnik  - Kroaci       

Datat e  nisjeve:  02 -14-16  Shkurt ,3  dite 


Akomodimi  ne

Hotelet ADRIA  4* , 89€ me mengjes  dhe darke

Hotel Grand Park 4* , 115  euro  mengjes e darke

Programi

Dita 1:
Nisja në oren 06:00 me autobus, prane “Korpusit”, sheshi “Nene Tereza”. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare , vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë në Budva, drekë e lirë Vazhdimi i udhetimit per në Hercegnovi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Akomodimi në hotel ne Dubrovnik. Darka buffe e hapur në Hotel.

Dita 2:
Mëngjesi në Hotel. Gjatë gjithë ditës të drejtuar nga shoqëruesi shqiptar të vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Pas vizitës , kthimi në hotel. Darka, në hotel. Mbremje e lire ose argetim duke shijuar jeten e nates ne Dubrovnik.


Dita 3:
Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitohet pjesa komerciale e qytetit ku ndodhet dhe porti kryesor i Dubrovnikut, si dhe disa markata tregtare ku do të keni mundesi për të bërë shopping. Pastaj nisja për në Konavski Dvori ku sipas dëshirës drekohet në një nga restorantet më të mira të Dubrovnikut. Pas drekës shëtitje në Cavtat – një qytezë turistike ku do të njiheni me historinë e tij antike dhe bukurinë natyrore që të ofron. Vizite e shkurter e qytetit te Kotorrit. Nisja per ne Tirane.

Ne cmim perfshihet: 

 • Udhëtimi vajtje-ardhje dhe shëtitjet me autobuz.
 • Akomodimi ne hotel Adria 4* per 2 nete.
 • Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Perdorimi I pishines se brendshme, saunas, zones relax dhe palestra
 • Internet falas ne ambientet e hotelit dhe neper dhoma.
 • Personi tek ne dhome paguan 129 euro  te  hotel  Adria  dhe 155  euro te  Hotel Grand  Park
 • Femijet 0 – 1.99 vjeç falas, 2 – 11.99 vjeç 20 euro ulje.
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në cmim nuk përfshihet

 • Uji dhe pijet e tjera.
 • Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni i jetës në udhëtim (i këshillushëm).

Shënim

 • Krevati mund të mos jetë dopio, por 2 krevate tek të bashkuar
 • Fëmija nëse nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se

 • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
 • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
.
.
Udhetim ne  Dubrovnik
 
 
 Çmimet e dhomave
 Dubrovnik
  3  dite
 Tarifa
Hotel ADRIA 4*   Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
. nga 02, 14,16  Shkurt  3  dite
 € 89.00
Grand Park 4*   Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
nga 02,14,16 Shkurt , 3 dite
  € 115.00.
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
Dubrovnik
.
PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT

• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+kontrata