Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

  Dubai , 5  dite  579  euro

Emiratet Arabe

Dita e Parë, 28 Maj 2018: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Tivatit. Fluturimi Tivat - Dubai. Paraqitja ne Check in 2 ore para nisjes dhe njohja me Guiden. Nisja nga Tivati në orën 17.45, Mbrritja në Dubai në orën 01.15. Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Dytë, 29 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Xhamia Jumeirah, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale, Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, etj.

(Opsionale), Darkë Luksoze në Hotelin Burj Al Arab, Hoteli më luksoz në botë dhe i vetmi hotel me 7 yje.

Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë, 30 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel.


(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në cmim Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.

(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë - Burj Khalifa.

Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt, 31 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed*, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Kthimi në Dubai.  

Fjetje në Hotel.

(Opsionale), Në mbrëmje, shëtitje e organizuar me anijen tradicionale “Dhow” ku do të shijoni pamjet e mrekullueshme të qytetit, e shoqëruar kjo me një darkë bufe në ambientet e anijes.

Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Peste, 01 Qershor  2018: Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi Dubai - Tivat. Nisja nga Dubai në orën 12.50. Mbrritja në Tivat në orën 16.45. Nisja nga Tivati me Autobus për në Tiranë. Mbrritja ne Tirane.

 

Me Shume Detaje: Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe përfshin:

• Transferimi Vajtje Ardhje me autobus nga Tirana në Aeroportin e Tivatit.
• Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
• Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
• Akomodimi në Hotel në Dubai.
• Mëngjezet në Hotel.
• Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
• Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit.
• Guida vendase në disa Shëtitje.
Shënim: Në cmim nuk përfshihet tarifa e vizës së hyrjes në Dubai prej 79 Euro dhe të gjitha shërbimet Opsionale.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesë për Vizë Hyrje - €79
2. Darkë në Hotel Burj Al Arab - €179
3. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa - €49
4. Shëtitje dhe Darkë me Kroçiere Dhow - €43
5. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë - €47
*Shënim: Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:
1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.
.
.
Dubai
 
 
Çmimet e dhomave
 »Dubai
nga 28/05/2018 në 01/06/2018
 Tarifa
 Dhomë Standart Hotel  (Max: 3 Rritur )
 
 € 579.00
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
dubai
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+ Kontrate

.